^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

 • 1 A három hetet meghaladó környezetvédelmi projekt egyik témája az 5.e osztályban: Az egészséges életmód

  Az 5.e osztály biciklis kirándulást tett Köröstarcsára az egészséges életmód keretében. Az egészséges életmód egyik fő összetevője az egészséges táplálkozás. A betegségek megelőzése érdekében nagyon fontos, hogy minél természetesebb alapanyagokból készült élelmiszereket fogyasszunk.
  Bővebben...
 • 2 Bolyai Matematika Csapatverseny

  A Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskolában 2018. október 12-én Bolyai Matematika Csapatverseny megyei írásbeli fordulóján vett részt iskolánk két négy fős csapata. A versenyen 60 perc állt rendelkezésre 13 feleletválasztós és 1 írásbeli kidolgozást igénylő feladat megoldására.
  Bővebben...
 • 3 Megemlékezés Orlai Petrics Soma születésének évfordulójáról

  A Diákönkormányzat képviselői minden évben megemlékeznek Orlai Petrics Soma születésének évfordulójáról. Zsibrita Eszter 7.a osztályos tanulótól Orlai Petrics Soma életútját és munkásságának főbb állomásait ismerhettük meg, ami elsősorban Mezőberényhez köthető.
  Bővebben...
 • 4 Ismerkedés az írisz technikával

  A bélmegyeri kisdiákok október 18-án már második alkalommal kézműveskedtek az Orlai Petrics Soma Kulturális Központ pályázatának jóvoltából. Ez alkalommal egy újabb papírmegmunkálási módszert, az írisz technikát tanultuk. Előrajzolt formára színes papírcsíkokat kellett rögzíteni, melyet előzőleg felezőhajtogatással meghajtottuk. Mi szívet készítettünk piros, ezüst és barna színű lágypapír felhasználásával.
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

25. Farsang Kupa U15-ös korosztály

A 25. Farsang Kupa február 10-én a 15 évesek tornájával folytatódott.

A mérkőzéseket futsal szabályok szerint bonyolították le. A döntőt nagy csatában, fordulatos mérkőzésen, az utolsó másodpercben lőtt bombagóllal nyerte a törökszentmiklósi csapat. A Békés végig több góllal vezetett, de nem tudott élni a lehetőséggel.

Csapataink mérsékelt teljesítményt nyújtottak, így végül az 5. és 7. helyezést érték el.

A díjakat Mihalik Árpádné, iskolánk intézményvezető helyettese és Vrbovszki Zoltán, a Berényi Gyermek FC elnöke adták át.

A döntőben: Szentmiklósi Focisuli – Békési FC 6-5

III. helyért: Termál FC Gyula- Sárréti Gyöngyhalász GYLE 6-0

Végeredmény

   1. Szentmiklósi Focisuli
   2. Békési FC
   3. Gyulai Termál FC
   4. Gyomaendrődi GYLE
   5. Mezőberény „Kék”
   6. Sárréti Gyönyghalász GYLE
   7. Mezőberény „Fehér”
   8. Szeghalmi FC

Különdíjak:

Legjobb játékos: Slezák Péter (Szentmiklósi Focisuli)

Legjobb kapus: Juhász Zoltán (Termál FC Gyula)

Gólkirály: Fekete Márk (Békési FC) – 10 góllal

Legjobb berényi: Pangert András (Mezőberény „Fehér”)

Mezőberény, 2018.02.11.

A képeket ide kattintva tekinthetik meg!

Kajlik Péter

. mai.mezobereny.hu