^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Gyermekgála

    2024. április végén került megrendezésre iskolánk gyermekgálája az Orlai házban, ahol bemutatkoztak alsó- és felső tagozatos tanulóink, valamint a Művészeti Tagintézményünk növendékei is. Verseken, táncokon és a zenén keresztül mutatták be a gyerekek ügyességüket, felkészültségüket, sokoldalúságukat.
    Bővebben...
  • 2 Fenntarthatósági Témahét 3-4. évfolyam

    Ebben a tanévben is kapcsolódtunk a Fenntarthatósági Témahét programsorozatához. Több projektből választhattak a tanító nénik. Figyelembe vették a gyerekek érdeklődését, tanulmányaikat, megerősítendő tudásukat. Tanórákon, szakkörökön és napköziben is több figyelmet fordítottuk ezen a héten a tudatos környezetvédelemre.
    Bővebben...
  • 3 Színházi élmény

    A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium tanulói 2024. május 9-én Diótörő bérletük harmadik – egyben utolsó – előadására, a Békéscsabai Jókai Színházba látogattak. A holdbeli csónakos, Weöres Sándor mesejátéka egy kalandos történet a boldogságkeresésről, mely a gyerekek nyelvén a csodák világába kalauzolja a nézőt.
    Bővebben...
  • 4 „Kertész leszek, fát nevelek…” Digitális témahét a 2.c osztályban

    Azzal kezdtük a hetet, hogy meghallgattuk Koncz Zsuzsa dalát, amely nagyon megindította a gyerekeket. Életkoruknak megfelelően, természetesen ők azt hallották ki a szövegből, hogy meg kell mentenünk a Földünket, és azon kezdtek el ötletelni, hogy mi mit tehetünk ezért. Arra jutottunk, hogy a héten kertészkedni fogunk….
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Fenntarthatóság és környezettudatosság témahét Bélmegyeren

A fenntartható fejlődést a Környezet és Fejlődés Világbizottságának 1987. évi, „Közös jövőnk” című Brundtland-jelentésében a következőképpen fogalmazták meg: „A fenntartható fejlődés olyan fejlődés, amely kielégíti a jelen szükségleteit anélkül, hogy veszélyeztetné a jövő nemzedékek esélyét arra, hogy ők is kielégíthessék szükségleteiket.”

Az újrahasznosítás jegyében a témahét minden napján a korábban összegyűjtött termések és termésrészek felhasználásával készültek apró állatok, játékok. A gyerekek lelkesen színeztek, ragasztottak, nyírtak, faragtak. A munkadarabok elkészítése közben vidám perceket, jókedvű órákat töltöttünk együtt. 

A diót megenni is nagyon jó, hát még milyen jót lehet a héjával játszani. A teknőcök, az egérkék és a kis bogarak (katicabogár, burgonyabogár), méhecskék mind-mind fél dióhéjból készültek. A méhek szárnyának kerti holdviola termését ragasztottunk.

Időnként jólesik földimogyorót, pisztáciát csemegézi. A pisztácia terméshéjából és Magyarországon is termesztett földimogyoróból, juhartermésből emberke, egér és teknős készült.

Kukoricacsuhélevélből szitakötőt és pillangót fontunk. A szárnyak díszítésére apró falevelet és petrezselyemlevelet használtunk. Kukoricaszárból vályút, tehenet és szánt készítettünk. A vályúba gabona is került állati eledelként.

Jelen lehettünk az eltűnt kort idéző kerítéskészítésnél. A falunkban vannak még olyan ügyes kezű emberek, aki vesszőből készítenek kerítést. Őket látogattuk meg, hogy megismerkedjünk ezzel a tevékenységgel. A faoszlopok közé kökényvesszőt fontak, majd hatalmas metszőollókkal csinosították. A tanulók önként bekapcsolódtak a munkába és lelkesen dolgoztak. Az eredmény mindenki tetszését elnyerte. A biciklitúrával egybekötött kerítéskészítésnél a gyerekek lelkesedése miatt hosszan időztünk. A természettel harmóniában élni lélekemelő.

A témahét programjának sokszínűsége a boldog pillanatokon túl rávilágított arra, hogy a jelenlegi pazarló életmód, ez a fajta „fejlődés” nem fenntartható!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

 Simon Anna

. mai.mezobereny.hu