^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Gyermekgála

    2024. április végén került megrendezésre iskolánk gyermekgálája az Orlai házban, ahol bemutatkoztak alsó- és felső tagozatos tanulóink, valamint a Művészeti Tagintézményünk növendékei is. Verseken, táncokon és a zenén keresztül mutatták be a gyerekek ügyességüket, felkészültségüket, sokoldalúságukat.
    Bővebben...
  • 2 Fenntarthatósági Témahét 3-4. évfolyam

    Ebben a tanévben is kapcsolódtunk a Fenntarthatósági Témahét programsorozatához. Több projektből választhattak a tanító nénik. Figyelembe vették a gyerekek érdeklődését, tanulmányaikat, megerősítendő tudásukat. Tanórákon, szakkörökön és napköziben is több figyelmet fordítottuk ezen a héten a tudatos környezetvédelemre.
    Bővebben...
  • 3 Boldogságóra a 3.c osztályban Április, a megbocsátás hónapja

    Havi témánkat a Ho’oponopono című dallal indítottam. Sajnálom. Kérlek, bocsáss meg. Köszönöm. Szeretlek. Ez a 4 mondat állt segítségünkre, melyekkel egy ősi módszert alkalmaztunk. A ráhangolódás után beszélgetőkörrel folytattuk a foglalkozást. Mi a megbocsátás? Miért fontos? Miért van rá szükség? Szoktuk-e gyakorolni? Kinek kell megbocsátani?
    Bővebben...
  • 4 „Kertész leszek, fát nevelek…” Digitális témahét a 2.c osztályban

    Azzal kezdtük a hetet, hogy meghallgattuk Koncz Zsuzsa dalát, amely nagyon megindította a gyerekeket. Életkoruknak megfelelően, természetesen ők azt hallották ki a szövegből, hogy meg kell mentenünk a Földünket, és azon kezdtek el ötletelni, hogy mi mit tehetünk ezért. Arra jutottunk, hogy a héten kertészkedni fogunk….
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

A Magyar Parasport Napja  fejlesztő foglalkozás keretében

A Magyar Paralimpiai Bizottság és a Fogyatékosok Országos Diák- Verseny- és Szabadidősport Szövetsége az idén 7. alkalommal, február 22-én szervezte meg a Magyar Parasport Napját, mely a Lélekmozgató elnevezést kapta.

Kiemelkedően fontosnak tartjuk a mindennapokban az egyéni bánásmódot, a személyre szabott nevelési eljárások alkalmazását és a differenciálást. Érzékenyítő fejlesztő foglalkozások keretében minden tanulócsoportban ezen a napon arról beszélgettünk, ismernek-e olyan személyt tanulóink, aki valamilyen fogyatékossággal – érzékszervi, mozgás… – küzd. Ismeretterjesztő szöveget olvastak a magyar parasport nap keletkezéséről, Magyarország első paralimpiai bajnokáról.

Utána jártunk, milyen lehetőségeik vannak a munkavállalásban, milyen területeken tudnak dolgozni, illetve hogyan válhat mindennapjaik részévé a sport.

A tanulók rövid ismertetőt olvashattak a csörgőlabda sport keletkezéséről, annak szabályairól. Élvezettel próbálták ki ők maguk is – természetesen a helyi lehetőségekhez igazodva – ezt a különleges sportot.

A testnevelés óra keretein belül a tanulók kipróbálhatták milyen nehézségekkel küzdenek meg a mozgássérült személyek egy-egy labdajáték során. Nagy lelkesedéssel játszották az ülőröplabdát. Továbbá a diákjaink megtapasztalhatták azt is, hogy milyen akadályokat kell leküzdenie egy látássérült személynek. A gyerekek megdöbbenve számoltak be arról, hogy milyen nagy koncentrációra volt szükség a „bójagyűjtő” és a „vakfogó” játékok során.  

Szóba került az is, hogy hogyan lehet segíteni, vezetni egy vak személyt, számukra milyen alternatívák állnak rendelkezésre az ismeretszerzésre, továbbá gyakorolhatták a hallássérült emberek kommunikációját is.

A diákok kipróbálhattak olyan hétköznapi dolgot is, mint pl. vizuális kontroll nélkül vízzel megtölteni egy öntözőkannát, megöntözni egy virágot. A mozgásukban korlátozott személyek életvitelét megnehezítő akadályok leküzdésével is szembesültek. Valamint megtapasztalhatták azt is, hogyan lehet végtagok nélkül írni és rajzolni.

Beszélgettünk arról is, milyen érzést váltott ki belőlük a különleges feladat- és játékhelyzet.

A gyerekek megnyilvánulásai, őszinte érdeklődése bizonyította, hogy volt értelme a rendhagyó foglalkozásoknak.

Egy csodás, lélekemelő napunk volt.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Ignácz Ágnes Ilona, Kovács Annamária, Mátyásné Adamik Ildikó, Vinczéné Darócz Ildikó

. mai.mezobereny.hu