^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

 • 1 PEDAGÓGUSNAPI ELISMERÉSEK 2022

  Pedagógusnapra a Miniszter Elismerő Oklevele kitüntetésben részesült a Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium pedagógusa, Szentkutiné Ollé Ágnes. Szentkutiné Ollé Ágnes a nevelőtestület elhivatott és elkötelezett pedagógusa, munkaközösség-vezető. Munkájára mindig a minőség, a magas színvonal a jellemző.
  Bővebben...
 • 2 MBERÉNYIROMÁK sikeres szereplése nemzetközi roma kultúrtörténeti vetélkedőn

  éget ért a közel egy hónapos versenysorozat, amelyen iskolánkat képviselhettük. Úgy gondoljuk, hogy sikeresen vettük az akadályokat – ahogyan azt ígértük -, s végül a 84 csapatból holtversenyben 6. helyezést értünk el.
  Bővebben...
 • 3 Versenyeredmények 2021-2022. tanév

  Versenyeredmények 2021-2022. tanév
  Bővebben...
 • 4 Tanévzáró

  Iskolánkban 2022. június 21-én a tanévzáró ünnepéllyel befejeződött a 2021/2022-es tanév. A kiváló tanulmányi előmenetelű és a kitűnő tanulók tanév végén könyvjutalomban részesültek. Az átadásra kerülő könyvjutalmakat a Gyulai Tankerületi Központ biztosította.
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

Környezetvédelmi projekt a 3. évfolyamon

A 3. évfolyam tanulói novemberben három hetet meghaladó projekten vettek részt, a fenntarthatóság jegyében.

Az első hét témája: „Ország, ahol élünk - Budapest”.

A második hét témája: Településünk élő környezetének – növényvilágának – fenntartása.

A harmadik hét témája: Településünk élő környezetének – állatvilágának – fenntartása.

A projekt megvalósítása folyamán a gyerekek sok-sok újdonságot ismerhettek meg, érdekes feladatokat oldottak meg, egyéni, páros és csoportos munkaformákban.

Virtuálisan megismerkedhettek Budapest nevezetességeivel, melyekhez plakátot készítettek.

Olvasmányok segítségével bővíthették tudásukat közvetlen környezetünk növény- és állatvilágáról, melyet a Hosszú-tónál tett látogatásunk alkalmával személyesen is megtapasztalhattak.

Településünkkel kapcsolatosan sok új információval gazdagodtak, hiszen feladatlapokat oldottak meg, plakátot készítettek, méréseket, megfigyeléseket végezhettek csoportban Mezőberény térkép használatával.

A projekt végére sok új élménnyel gazdagodtak!                 

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!

                                                                                              Fintáné Csernai Anikó

tanító néni

. mai.mezobereny.hu