Az iskola és környéke - az épített környezetünk
Hagyományainkhoz híven témanapot tartottunk az épített környezetünkről. Az 1-2. évfolyamban ezt a témát is mesével vezettük be, amely a kismalacok által épített házakról szólt. Közösen kerestük a válaszokat, érdekes beszélgetések folytak arról, mi a különbség a lakóházak, közintézmények között? Mit csinálnak a közintézményekben? Milyen épületek találhatóak az iskolánk környékén? Mi a folyamata a házépítésnek? Miből épülnek föl a házak? Kik a mesterek és mi a feladatuk?
Az elsősök séta alkalmával ismerkedtek az iskola környékén található könyvtárral, felkerestek az egyéb építményeket is. A másik első osztály megtekintette a korábban látott épületek képeit, majd le is írta azok nevét, ahol már jártak. A nagyobbak feladatokon keresztül ismerték meg a házépítés nem egyszerű folyamatát. Miután ismerkedtek az építőanyagokkal is, azután rajzzal, építőkockákkal, gyurmatéglákkal próbálták a valóságot megjeleníteni. A kisebbek puzzle képek segítségével is ismerkedtek városunk épületeivel. Más osztály az épületek megismerése után a makett készítéshez kapott kedvet.
Különböző munkaformákkal, páros munkával, csoport munkában, játékosan tették még érdekesebbé az új tudás, ismeretek megszerzését.
Bizony a mesterembereknek is összehangolt munkára van szüksége ahhoz, hogy sikeres munkát tudjanak végezni, így a gyerekek is ezt próbálgatták a közös tevékenységek során. Munkájuk által szép alkotások születtek, mások viszont megfigyeléseik közben kellemes sétát tettek a szép időben.
A képeket ide kattintva tekinthetik meg!
Székelyné Sáli Ilona
tanító néni