^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Légy egészséges! Légy Tudatos! Légy egészségtudatos! Élménynapon vettünk részt

    2025. március 28-án Gyulán a Légy egészséges! Légy tudatos! Légy egészségtudatos! programsorozat zárásaként élménynapon vehettek részt iskolánk Egészségőrzői. Az élménynap a gyulai Vigadóban kezdődött, ahol számos motiváló előadást hallgathattak meg. Az előadások után egy pazar ebéden vehettek rész, ami szintén az egészség jegyében telt, hiszen az összeállított szendvicsek telis-tele voltak egészségesebbnél egészségesebb zöldségekkel.
    Bővebben...
  • 2 XIV. Bartók Béla Népdaléneklő Verseny

    2025. március 31-én immár 14. alkalommal rendezték meg Vésztőn a Bartók Béla Népdaléneklő Versenyt, amely idén is számos tehetséges fiatalnak biztosított lehetőséget a megmérettetésre. A versenyzők négy korcsoportban, „szóló ének” kategóriában mutatták be műsorukat, amelyeket egy-egy tájegység vagy témakör népdalaiból állítottak össze.
    Bővebben...
  • 3 Színházlátogatás: Péter és Pál Lustaországban

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói 2025. március 12-én Diótörő bérletükkel a Jókai Színházba látogattak. Lehár Ferenc – Klemen Terézia: Péter és Pál Lustaországban című könnyed hangvételű, gyermekoperettből átdolgozott, igazán dallamos előadását nézték meg.
    Bővebben...
  • 4 Petőfi Sándor Szavalóverseny

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola megrendezte a Petőfi Sándor Szavalóversenyt a felső tagozatos tanulók részére. A verseny célja megszerettetni a diákokkal a verseket és a versmondás örömét. Petőfi Sándor versei mélyen beivódtak a magyar költészet gyökerébe. Költeményei nem csupán szavak, hanem érzelmek és gondolatok kavalkádja, amelyek az idők során számos ember szívében hagytak maradandó nyomot.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

DIGITÁLIS TÉMAHÉT A MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM, VALAMINT A NÉMET NYELV TANÓRÁKON

A mindennapi élet már elképzelhetetlen az internet és az okos eszközök jelenléte nélkül, és használata egyre inkább átszövi az oktatás színtereit is. Korosztálytól függetlenül minden diák szívesen veszi kezébe a telefont, táblagépet, így történt ez a Digitális témahéten is, amikor a kicsik (4. a osztály) és nagyok (8. a osztály) egy térkép segítségével QR-kódok után kutattak az iskola épületében német nyelv órákon. A kódok leolvasása után egy feladatot oldottak meg a táblagép segítségével, és a sikeres megoldás után indultak tovább a következő helyszínre. Több készséget használva, élvezték a kutatást, a játékot és a közös munkát.

Az 5. c osztály tanulói magyar nyelv és irodalom órákon Petőfi Sándor Úti levelek című prózai művét dolgozták fel. A mű elolvasása és feldolgozása mellett a hungaricum fogalmának meghatározására és nemzeti értékeink elemzésére is sor került. Megbeszélték, mit jelent a kulturális örökség, hogyan kapcsolódik ez a téma a szülőföldhöz, a magyar tájhoz szorosan. A témához kapcsolódóan keresgéltek az interneten. Megnézték tableteken azokat a tájakat, amelyeket említ a mű, a hozzájuk kapcsolódó hungaricumokat, nemzeti értékeket. Csapatokban dolgoztak, online kvízeket töltöttek ki a gyerekek. Végül minden csapatnak egy-egy produktumon kellett megjeleníteni mindazt, amit tanultak a műről és a témáról. Az órák célja az volt, hogy a tanulók fejlesszék digitális kompetenciájukat, könnyen eligazodjanak a digitális térben, valamint tudjanak véleményt alkotni arról, miért jó magyarnak lenni, miért jó ezen a vidéken élni. A jó hangulat, az egymásra utaltság, a sok-sok új ismeret közelebb hozta a gyerekeket a szülőföld, a haza, az otthon témához.

A 6. a-c osztályban magyar nyelv és irodalom órákon Arany János: Toldi című műve összefoglalása volt a téma ezen a héten. A tanulók csoportokban, tableteken online feladatok megoldásával elevenítették fel a Toldi történetét, a műről tanultakat. Megismerkedtek és játszottak az Okosdoboz és a Wordwall.net feladataival, használták a Learningapps.org alkalmazást. QR-kódok leolvasásával is oldottak meg feladatokat, és a Digitális témahét zárásaként elkészítették Toldi Miklós címerét a QuiverVision.com alkalmazás segítségével. A változatos feladatok megoldása során fejlődött a tanulók együttműködési készsége, és átismételték a Toldi keletkezéséről, szerkezetéről, cselekményéről, szereplőiről tanultakat.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!         

Társadalomtudományi, idegen nyelvi és művészeti munkaközösség

. mai.mezobereny.hu