^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Alapfokú Művészeti Iskola - tanszaki bemutatók

    z Alapfokú Művészeti Iskolában a 2024-2025-ös tanév I. félévének zárásaként megrendezésre kerültek a zenei tanszakok hagyományos félévi vizsgái, tanszaki bemutatói. Minden növendék a képességeinek, tehetségének birtokában mutatta be tudását a szülők, a meghívott vendégek és a vizsgáztatók előtt.
    Bővebben...
  • 2 Meggyújtottuk a harmadik gyertyát is az adventi koszorún

    December 14-én, szombaton reggel az alsó tagozatos gyerekekkel mi is közösen ünnepeltünk. Összegyűltünk az aulában, megálltunk meg egy rövid pillanatra, meghallgattunk az alsó tagozatos énekkar és a Média szakkör adventi műsorát.
    Bővebben...
  • 3 NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY

    Hagyományainkhoz híven iskolánk alsó tagozatán 2024. november 28-án került megrendezésre a népdaléneklési verseny, melyre sok tanuló jelentkezett. A négy évfolyamon összesen 44 gyermek mérettette meg magát. Az elhangzott dalok meséltek nekünk a múltról, a természetről, az örömökről és bánatokról, a magyar lélek gazdagságáról. Csodálatos volt hallgatni, ahogy a hangjaikkal életre keltették a régi dallamokat.
    Bővebben...
  • 4 2. Adventi gyertyagyújtás az alsó tagozaton

    Az alsó tagozatos gyerekek nagy izgalommal várják idén is a karácsonyt. Az adventi időszakot négy héten át egy kis műsorral ünnepeljük meg, melyre nagy lelkesedéssel készülnek az énekkaros és a magyar szakkörös tanulók. December 7-én már a második gyertyát gyújtotta meg az adventi angyalunk, mely eseményt az énekkar az Adventi hírnök című dallal kísért.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

DIGITÁLIS TÉMAHÉT A MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM, VALAMINT A NÉMET NYELV TANÓRÁKON

A mindennapi élet már elképzelhetetlen az internet és az okos eszközök jelenléte nélkül, és használata egyre inkább átszövi az oktatás színtereit is. Korosztálytól függetlenül minden diák szívesen veszi kezébe a telefont, táblagépet, így történt ez a Digitális témahéten is, amikor a kicsik (4. a osztály) és nagyok (8. a osztály) egy térkép segítségével QR-kódok után kutattak az iskola épületében német nyelv órákon. A kódok leolvasása után egy feladatot oldottak meg a táblagép segítségével, és a sikeres megoldás után indultak tovább a következő helyszínre. Több készséget használva, élvezték a kutatást, a játékot és a közös munkát.

Az 5. c osztály tanulói magyar nyelv és irodalom órákon Petőfi Sándor Úti levelek című prózai művét dolgozták fel. A mű elolvasása és feldolgozása mellett a hungaricum fogalmának meghatározására és nemzeti értékeink elemzésére is sor került. Megbeszélték, mit jelent a kulturális örökség, hogyan kapcsolódik ez a téma a szülőföldhöz, a magyar tájhoz szorosan. A témához kapcsolódóan keresgéltek az interneten. Megnézték tableteken azokat a tájakat, amelyeket említ a mű, a hozzájuk kapcsolódó hungaricumokat, nemzeti értékeket. Csapatokban dolgoztak, online kvízeket töltöttek ki a gyerekek. Végül minden csapatnak egy-egy produktumon kellett megjeleníteni mindazt, amit tanultak a műről és a témáról. Az órák célja az volt, hogy a tanulók fejlesszék digitális kompetenciájukat, könnyen eligazodjanak a digitális térben, valamint tudjanak véleményt alkotni arról, miért jó magyarnak lenni, miért jó ezen a vidéken élni. A jó hangulat, az egymásra utaltság, a sok-sok új ismeret közelebb hozta a gyerekeket a szülőföld, a haza, az otthon témához.

A 6. a-c osztályban magyar nyelv és irodalom órákon Arany János: Toldi című műve összefoglalása volt a téma ezen a héten. A tanulók csoportokban, tableteken online feladatok megoldásával elevenítették fel a Toldi történetét, a műről tanultakat. Megismerkedtek és játszottak az Okosdoboz és a Wordwall.net feladataival, használták a Learningapps.org alkalmazást. QR-kódok leolvasásával is oldottak meg feladatokat, és a Digitális témahét zárásaként elkészítették Toldi Miklós címerét a QuiverVision.com alkalmazás segítségével. A változatos feladatok megoldása során fejlődött a tanulók együttműködési készsége, és átismételték a Toldi keletkezéséről, szerkezetéről, cselekményéről, szereplőiről tanultakat.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!         

Társadalomtudományi, idegen nyelvi és művészeti munkaközösség

. mai.mezobereny.hu