^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Márton-napi megemlékezés

    November 11-e a naptárban ősi idők óta a téli évnegyed kezdő napja, amikor nagy eszem-iszomot rendeztek, hogy a következő esztendőre is jó termés legyen. A Márton-napi libalakomáról szóló első írásos beszámoló 1171-ből származik. A régi időkben Szent Márton napja jelentette a paraszti év végét. Ekkor zárták le az éves gazdasági munkákat, s vette kezdetét a téli pihenő időszaka.
    Bővebben...
  • 2 Kulturális Napok Rajzpályázat

    Ebben a tanévben az alsó tagozatos tanulók a Kulturális Napok rendezvénysorozat keretén belül az „Olimpia és én” című rajzpályázaton vehettek részt. 2024. fontos sporteseménye volt a Párizsban megrendezett Olimpia. Iskolánk tanulói is figyelemmel követték a versenyeket, az éremátadókat és az olimpikonok köszöntését az Eiffel torony lábánál. A rajzaikban ezeket az élményeket adták vissza a gyerekek.
    Bővebben...
  • 3 Sportdélután a 2.c2 osztályban

    Vidám hangulatú családi sportdélutánon vettek részt iskolánk 2.c2 osztályos tanulói. Ez az esemény kiváló lehetőséget biztosított arra, hogy a pedagógusok, szülők és gyerekek együtt vegyenek részt különféle sporttevékenységekben, így a szülők nemcsak passzív megfigyelőként voltak jelen, hanem aktív részesei voltak az eseményeknek.
    Bővebben...
  • 4 Koszorúzás

    Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Diákönkormányzata idei évben is megemlékezett Mezőberény város híres szülöttjéről, Orlai Petrics Somáról. Az emlékezés szavait tanulóink tolmácsolták élete fontosabb állomásainak felelevenítésével, illetve Petőfi Sándor a festőről írt versének szavalásával. Az emlékezést követően koszorúzásra került sor az iskola vezetősége, illetve az osztályok képviselői által.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

DIGITÁLIS TÉMAHÉT A MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM, VALAMINT A NÉMET NYELV TANÓRÁKON

A mindennapi élet már elképzelhetetlen az internet és az okos eszközök jelenléte nélkül, és használata egyre inkább átszövi az oktatás színtereit is. Korosztálytól függetlenül minden diák szívesen veszi kezébe a telefont, táblagépet, így történt ez a Digitális témahéten is, amikor a kicsik (4. a osztály) és nagyok (8. a osztály) egy térkép segítségével QR-kódok után kutattak az iskola épületében német nyelv órákon. A kódok leolvasása után egy feladatot oldottak meg a táblagép segítségével, és a sikeres megoldás után indultak tovább a következő helyszínre. Több készséget használva, élvezték a kutatást, a játékot és a közös munkát.

Az 5. c osztály tanulói magyar nyelv és irodalom órákon Petőfi Sándor Úti levelek című prózai művét dolgozták fel. A mű elolvasása és feldolgozása mellett a hungaricum fogalmának meghatározására és nemzeti értékeink elemzésére is sor került. Megbeszélték, mit jelent a kulturális örökség, hogyan kapcsolódik ez a téma a szülőföldhöz, a magyar tájhoz szorosan. A témához kapcsolódóan keresgéltek az interneten. Megnézték tableteken azokat a tájakat, amelyeket említ a mű, a hozzájuk kapcsolódó hungaricumokat, nemzeti értékeket. Csapatokban dolgoztak, online kvízeket töltöttek ki a gyerekek. Végül minden csapatnak egy-egy produktumon kellett megjeleníteni mindazt, amit tanultak a műről és a témáról. Az órák célja az volt, hogy a tanulók fejlesszék digitális kompetenciájukat, könnyen eligazodjanak a digitális térben, valamint tudjanak véleményt alkotni arról, miért jó magyarnak lenni, miért jó ezen a vidéken élni. A jó hangulat, az egymásra utaltság, a sok-sok új ismeret közelebb hozta a gyerekeket a szülőföld, a haza, az otthon témához.

A 6. a-c osztályban magyar nyelv és irodalom órákon Arany János: Toldi című műve összefoglalása volt a téma ezen a héten. A tanulók csoportokban, tableteken online feladatok megoldásával elevenítették fel a Toldi történetét, a műről tanultakat. Megismerkedtek és játszottak az Okosdoboz és a Wordwall.net feladataival, használták a Learningapps.org alkalmazást. QR-kódok leolvasásával is oldottak meg feladatokat, és a Digitális témahét zárásaként elkészítették Toldi Miklós címerét a QuiverVision.com alkalmazás segítségével. A változatos feladatok megoldása során fejlődött a tanulók együttműködési készsége, és átismételték a Toldi keletkezéséről, szerkezetéről, cselekményéről, szereplőiről tanultakat.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!         

Társadalomtudományi, idegen nyelvi és művészeti munkaközösség

. mai.mezobereny.hu