^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Légy egészséges! Légy Tudatos! Légy egészségtudatos! Élménynapon vettünk részt

    2025. március 28-án Gyulán a Légy egészséges! Légy tudatos! Légy egészségtudatos! programsorozat zárásaként élménynapon vehettek részt iskolánk Egészségőrzői. Az élménynap a gyulai Vigadóban kezdődött, ahol számos motiváló előadást hallgathattak meg. Az előadások után egy pazar ebéden vehettek rész, ami szintén az egészség jegyében telt, hiszen az összeállított szendvicsek telis-tele voltak egészségesebbnél egészségesebb zöldségekkel.
    Bővebben...
  • 2 XIV. Bartók Béla Népdaléneklő Verseny

    2025. március 31-én immár 14. alkalommal rendezték meg Vésztőn a Bartók Béla Népdaléneklő Versenyt, amely idén is számos tehetséges fiatalnak biztosított lehetőséget a megmérettetésre. A versenyzők négy korcsoportban, „szóló ének” kategóriában mutatták be műsorukat, amelyeket egy-egy tájegység vagy témakör népdalaiból állítottak össze.
    Bővebben...
  • 3 Színházlátogatás: Péter és Pál Lustaországban

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói 2025. március 12-én Diótörő bérletükkel a Jókai Színházba látogattak. Lehár Ferenc – Klemen Terézia: Péter és Pál Lustaországban című könnyed hangvételű, gyermekoperettből átdolgozott, igazán dallamos előadását nézték meg.
    Bővebben...
  • 4 Petőfi Sándor Szavalóverseny

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola megrendezte a Petőfi Sándor Szavalóversenyt a felső tagozatos tanulók részére. A verseny célja megszerettetni a diákokkal a verseket és a versmondás örömét. Petőfi Sándor versei mélyen beivódtak a magyar költészet gyökerébe. Költeményei nem csupán szavak, hanem érzelmek és gondolatok kavalkádja, amelyek az idők során számos ember szívében hagytak maradandó nyomot.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Digitális témahét természettudományos órákon

Az idei tanévben hetedik alkalommal rendezték meg a Digitális Témahét programot. Az eseménybe, az elmúlt néhány évhez hasonlóan, iskolánk és munkaközösségünk is bekapcsolódott. A program célja többek között, hogy fejlessze a tanulók digitális kompetenciáit Intézményünkben mindennapi életünk része a digitális eszközök használata, azonban ez a program minden évben hoz valami újat, az a megszokottól eltérőt a foglalkozásokba.

A 8. e osztályosok biológia órán a hormonrendszerről tanultakat ismételték át A LearningApps felületén lévő feladatok mellett a tanulók által leginkább kedvelt Kahoot! alkalmazást is használták. Magabiztosan kezelték a tableteket a páros munka közben. A digitális eszközök és alkalmazások nagymértékben motiválták a tanulókat, a kicsengetés ellenére újabb és újabb feladatokat szerettek volna még megoldani. Osztályfőnöki órán az internet használat veszélyeiről beszélgettek, ehhez kapcsolódó feladatokat oldottak meg az e-táblán. A tanulók beszéltek saját internetezési szokásaikról, elmondták saját tapasztalataikat a témával kapcsolatban. Szó volt vírusküldésről, profil feltörésről, hamis információkról. Többen most döbbentek rá, hogy milyen káros hatása lehet, ha felelőtlenül posztolgatnak magukról.

A 6. e osztályosok természettudomány órán a rétek és mezők életközössége témáját dolgozták fel tabletek alkalmazásával. A tanóra ilyen módon megtartása érdekesebbé tette a tananyagot a tanulóknak. A több vizuális hatás, képek, játékos feladatok, tabletek kezelése aktívabb munkára sarkalta őket. Megtapasztalhatták az önállóbb, gyakorlatias tanulást, miközben megtapasztalhatták a természettudomány, a műszaki tudomány és az informatika kapcsolatát.

A 7. c, 7. e, 8. c és 8. d osztályosok matematika órán a mentimeter.com alkalmazást próbálhatták ki. Munka közben interaktív és hagyományos formában oldottak meg feladatokat. Téma az egyenletek megoldása, illetve geometriai ismeretek voltak, amelyeket kiegészítettek a bankjegyekkel kapcsolatos feladattal. A tanórán páros munkában volt lehetősége a tanultak ismétlésére, felidézésére. Arra is volt példa minden csoportban, hogy a felmerülő technikai problémákat hogyan lehet megoldani, illetve áthidalni, miközben türelem és a kitarás sem fogy el. A tanórák jó hangulatban, aktív munkával teltek.

A témahét közben kiderült, hogy tanítványaink digitális kompetenciái folyamatosan fejlődnek. Legtöbben jól kezelik a különböző eszközöket, felületeket. Rugalmasan alkalmazkodnak a változó feltételekhez, segítik egymást a technikai problémák felmerülésekor. Azonban a folyamatosan változó körülményekhez folyamatos tanulásra van szüksége ezen a téren is mindenki számára az egyensúly fenntartása érdekében.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Természettudományi és környezetvédelmi munkaközösség

. mai.mezobereny.hu