^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

 • 1 „Fa nélkül egy fillért sem ér a táj…” Madarak és fák napja Bélmegyeren

  A természet és a környezet értékeinek megismerésére, védelmére mozgósít a madarak és a fák napja. 1902-ben az európai országok egyezményt kötöttek a hasznos madarak védelmére. Még abban az évben Chernel István először szervezte meg a madarak és fák napját.
  Bővebben...
 • 2 Tavaszi zsongás

  Május 10-én a Madarak és fák napját ünnepeltük a délutáni foglalkozásokon. A napközis gyermekekkel beszélgetéssel, változatos kézműves tevékenységgel, gondolkodtató feladatokkal, szókereső játékokkal emlékeztünk meg e jeles napról.
  Bővebben...
 • 3 A két bors ökröcske

  Alsó tagozatos diákjainknak a minap igazán egyedülálló zenei élményben volt részük. Iskolánkba látogatott a Békés Megyei Szimfonikus Zenekar, Somorjai Péter karmester irányításával. Ránki György: A két bors ökröcske című zenés mesejátékát mutatták be.
  Bővebben...
 • 4 MEZŐBERÉNYI TANULÓ A SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENY DÖNTŐJÉBEN

  A Kárpát-medence legjobb 4400 helyesírója versenyzett az 5–8. évfolyamokon a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny 2. fordulójában. Iskolánk tanulói közül 11 fő vett részt ezen a megmérettetésen, amely az iskolánk falai között, digitális formában zajlott. Mindegyik tanuló nagyon szép eredményt ért el ebben a fordulóban is, melyhez gratulálunk!
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

MEZŐBERÉNYI TANULÓ A SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENY DÖNTŐJÉBEN

A Kárpát-medence legjobb 4400 helyesírója versenyzett az 5–8. évfolyamokon a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny 2. fordulójában. Iskolánk tanulói közül 11 fő vett részt ezen a megmérettetésen, amely az iskolánk falai között, digitális formában zajlott. Mindegyik tanuló nagyon szép eredményt ért el ebben a fordulóban is, melyhez gratulálunk! Az eredmények alapján a XXV. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny döntőjébe került Szabó Ferenc 8. c osztályos tanuló, aki 2022. május 21-én, Budapesten folytatja a versenyzést. Sok sikert kívánunk!

A 2. forduló eredményei:

az 5. évfolyamon 68 versenyző közül (megyei szinten):

 • Hoffmann Dorina Adrienn 5. c 11. helyezés
 • Balta Roland 5. c 12. helyezés
 • Czirbuly Tamás  5. c 33. helyezés

 

a 6. évfolyamon 55 versenyző közül (megyei szinten)

 • Machó Hanna Réka 6. a-c 8. helyezés
 • Plavecz Máté 6. a-c  11. helyezés

a 7. évfolyamon 40 versenyző közül (megyei szinten)

 • Kővári Petra 7. a 13. helyezés
 • Varga Máté 7. a 25. helyezés
 • Benyovszki Zoé  7. a 31. helyezés
 • Horváth Léna 7.c  34. helyezés

 

a 8. évfolyamon 40 versenyző közül (megyei szinten): 

 • Szabó Ferenc 8. c 2. helyezés
 • Kincses Nóra 8. a 9. helyezés

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Vári Anikó Katalin

munkaközösség-vezető

. mai.mezobereny.hu