^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

 • 1 Közlekedésbiztonsági nap az iskolánkban

  2022. szeptember 22-én a Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium adott otthont a „Biztonság hete” országos témahét keretében a Közlekedésbiztonsági napnak, amelyet a Békés Megyei Baleset-megelőzési Bizottság szervezett.
  Bővebben...
 • 2 Paradicsomot passzíroztunk

  Elérkezett az ősszel érett zöldségek befőzésének ideje. A bélmegyeri alsósok szeptember végén megismerkedtek a paradicsom passzírozás munkafolyamatával. A nagyszülők kertjében, lugason nevelt, lédús zöldséget a tanulók leszedték, megmosták, kézzel összetörték majd kézi passzírozóval ledarálták.
  Bővebben...
 • 3 Ősz évszaknap az 1. és 2. évfolyamon

  Az 1-2. évfolyamon az ősz évszaknap tematikájához kapcsolódtak az érdekesebbnél érdekesebb feladatok. Beszélgettünk a gyerekekkel az őszi időjárásról a hozzá kapcsolódó öltözködésről. A megfelelő ruha kiválasztását képek segítségével végezték. Az egészséges élet alapja a sok zöldség és gyümölcs fogyasztása.
  Bővebben...
 • 4 Ősz évszaknap a 3. és 4. évfolyamon

  2022. szeptember 28 - án Ősz évszaknapot tartottunk a 3. és 4. évfolyamon. A gyerekek kitörő lelkesedéssel fogadták tanító nénijeik feladatait, ötleteit. A 3. d osztályosok környezetismeret órán felidézték az évszakok változását, az évszakváltás érdekességeit, a természet mozgását, a természeti erők változását. A matematika órai feladatok is ehhez kapcsolódtak. Majd levélmanók készültek.
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

XX. Matematikaverseny a Mezőberényi Általános Iskolában

2022 május 31-én, két év kihagyás után, újból megrendeztük iskolánk matematikaversenyét. Az eltelt időszak hozta változásokhoz alkalmazkodva rendhagyó módon bonyolítottuk le az eseményt. Versenytársainkat a megmérettetésre nem hívtuk el Mezőberénybe. Mindenkit arra kértünk, hogy saját intézményében írja meg a versenydolgozatát, majd azt postán juttassa el hozzánk. A kapcsolatot online tartottuk a verseny ideje alatt.

A csapatok a megszokott módon álltak össze, azaz négy hetedikes és négy nyolcadikos versenyző alkotott egy csapatot. A megoldásokat mindenki önállóan készítette el.

A hetedikes és nyolcadikos feladatsorokat két kolléganőmmel együtt, Vrbovszki Beátával és Károlyiné Schäfer Szilviával, állítottuk össze a hagyományos formában. A javítást is közösen végeztük.

Az eredmények

7. évfolyamon:              1. helyezett     Steinmacher Tamás (Szarvas)

                                   2. helyezett     Tóth Iringó (Szarvas)

                                   3. helyezett     Baráth Barna (Szarvas)

 

8. évfolyamon:              1. helyezett     Mladonyiczki Boglárka (Békéscsaba)

                                   2. helyezett     Kovács Rebeka (Békéscsaba)

                                   3. helyezett     Barabás Bulcsú (Békéscsaba)

 

Összesített csapat:      1. helyezett     Békéscsaba csapata

                                   2. helyezett     Mezőberény A csapata

                                   3. helyezett     Csorvás csapata

A résztvevőknek ezúton is köszönjük, hogy ebben a rendhagyó formában is vállalták a versenyt.

Minden versenyzőt dicséret illet a kitartó munkáért.

                                                                                                    Bereczkiné Éber Ildikó

                                                                                                    munkaközösség-vezető

. mai.mezobereny.hu