^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 2025. Tavasz kupa kézilabda torna

    Iskolánk május 27-én szervezte az 5-6. osztályosok számára a hagyományos Tavasz kupa kézilabda tornát, amelyen csapatunk második helyezést ért el. Az első mérkőzésen 24-18-ra nyertünk a Köröstarcsai Arany Gusztáv Általános Iskola csapata ellen. A második mérkőzésen egy szoros, és nagyon izgalmas küzdelem után a Kondoros és Szarvas közös csapata 17-13 arányban győzött ellenünk, így a lányoknak ezúttal meg kellett elégedniük az ezüstérmmel.
    Bővebben...
  • 2 XXIII. Matematikaverseny Mezőberényben

    2025. május 19-én ismét megrendeztük iskolánk Matematikaversenyét. Immár negyedik éve online formában bonyolítjuk le a hetedik és a nyolcadik osztályos tanulóknak kialakított megmérettetést. Az eseményre a vármegyéből - Békéscsabáról, Csorvásról, Gyuláról, Orosházáról, Szarvasról és Mezőberényből - jelentkeztek csapatok.
    Bővebben...
  • 3 Boldogságóra / 2.c1 / „A testmozgás és az egészséges életmód”

    A 2.c1. osztály tanulói májusban „ a testmozgás és egészséges életmód gyakorlása” témakört dolgozták fel a boldogságóra program májusi témájaként. Ráhangolódásként Bagdi Bella: Jól érzem magam c. dalával indult az óra. Majd az óráink mottója is felkerült a táblára, amit most ifj. dr. Martin Luther Kingtől választottunk: „Ha nem repülhetsz, fuss! Ha nem futhatsz, menj! Ha nem mehetsz, csússz! De bárhogy is legyen: mozogj!”
    Bővebben...
  • 4 Önismereti foglalkozás az 5. évfolyamon

    A tehetséggondozó programban részt vevő 5. évfolyamos tanulók és szüleik 2025. május 21-én délután játékos önismereti foglalkozáson vettek részt. Mindenki igazán jól érezte magát ezen az alkalmon. A változatos feladatok során a tanulók és szüleik közelebb kerülhettek egymáshoz, fejlődhetett az együttműködési készségük: verset írtak együtt, riportot készítettek, egymás irányításával rajzoltak.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Kirándulás Hortobágyra

Október 15-én a bélmegyeri kisiskolások tanulmányi kiránduláson vettek részt az 1470 lakosú Hortobágyon. Magyarország legnagyobb alapterületű faluját a puszta tette híressé. 1972-ben, 52 hektáron itt hozták létre az ország első nemzeti parkját, mely egyben világörökségi helyszín.  A faluba érkezés után elektromos buszba ültünk, mely a vadasparba vitt. Gyalogosan felkerestük a park nevezetességeit. Farkasokat, rókákat, fakó keselyűket, a Madárkórházban meggyógyított, de repülésképtelen fehér és fekete gólyákat. Majd a kirándulók örömére szafari túrán vettünk részt. Dzsippen ülve a vadlovak és a rekonstruált őstulkok közé döcögtünk. A szakvezetőtől itt sok érdekességet megtudtunk.

Délben felszálltunk a Hortobágy-halastavi kisvonatra. 5 km-nyi zötyögés után érkeztünk Közép-Európa legnagyobb madárpihenő-helyére. Ekkor 127 000 daru éjszakázott a nemzeti park területén.  Könnyű sétával bejártuk a pallóutat, és a magaslesen távcsővel pásztáztuk a madárvilágot valamint a halastavak élővilágát. A gyerekek pihenőidőben jókedvűen játszottak az interaktív játékokkal.

Hortobágy jelképénél, a Hortobágy folyón átívelő Kilenclyukú hídnál fotószünetet tartottunk. Az ebédet és ajándékvásárlást követően, a falut elhagyva megálltunk a Hortobágyi tankcsata emlékműnél.

A hazaúton, Nádudvaron Fazekas Lajos fazekasműhelyében időztünk. A 80 éves fazekasmester nagy-nagy szeretettel beszélt felmenőiről, akik szintén fazekasok voltak (számukra emlékszobát rendezett be). Megtudtuk tőle, hogy a kiváló minőségű agyagot a kisváros határában, 1-1,5 m mélyen bányásszák. Elmondta, hogy a  nádudvari cserépedények jellegzetes fekete színének titka az égetésben rejlik, hiszen az égetést nem fejezik be 80 0C-on. A fazekasként 60 éve dolgozó Lajos bácsi rögvest készített is egy vázát, közben ismertette a munkafolyamatot. Három önként jelentkező kisdiáknak lehetősége volt korongozni. Az agyag gyúrása után következett a formázás. Lujzi, Zalán és Zsolti ügyes inasnak bizonyult. Saját munkájukat ajándékként hazahozhatták.

A Hortobágyi Nemzeti Park és Hortobágy község méltán lett világhírű. A sok látnivaló csodálatos élményekkel gazdagított bennünket. A tartalmas és érdekes programon mindannyian jól éreztük magunkat.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Simon Anna

. mai.mezobereny.hu