^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

 • 1 Sikeres szereplés a HUNGARIKUM vetélkedő országos döntőjében

  A lakiteleki Népfőiskola - a Magyar Országgyűlés és a Hungarikum Bizottság - HUNGARIKUMOK, ÉRTÉKEK, KINCSEK, KÖZÖSSÉGEK A KÁRPÁT-MEDENCÉBEN címmel hirdette meg vetélkedőjét a hungarikum mozgalom népszerűsítése, valamint nemzeti értékeink megismertetése érdekében. Iskolánkból a 7. a-c osztály három tanulója: Eszenyi Gergő Noel, Jenei Hunor Antal és Varga Áron, valamint osztályfőnökük Tóth Olivér alkotta Négyes HÁGO csapat jelentkezett a 2022-ben induló versenyre.
  Bővebben...
 • 2 Ezüstérmes a lány kosárlabda csapat

  A Békés Megyei Diáksport Egyesület 2023. 03.08-án, szerdán rendezte a lány kosárlabda IV. korcsoportos vármegyei döntőjét. Az eseménynek a Molnár Miklós Sportcsarnok adott otthont. Idén ebben a korosztályban 4 csapat mérette meg magát szűkebb hazánkban.
  Bővebben...
 • 3 Megemlékezés 1848. március 15-ről

  Iskolánk méltó ünnep keretében az OPSKMM színháztermében emlékezett meg ezekről a jeles eseményekről 2023. március 14-én délelőtt tanulóink és kollégáink előtt, majd 17.00 órakor a városi rendezvényen. A műsort csokorba fonva, színes, változatos előadásokkal díszítettem, ami méltó emléket állított hőseinknek.
  Bővebben...
 • 4 Három korcsoportban mérték össze tudásukat a Szépolvasó versenyen az alsó tagozatosok

  2023. február 22-én rendezte a hagyományos, Szépolvasási versenyt iskolánk a második, harmadik -és negyedik osztályos tanulók részére. A verseny célja az olvasás iránti érdeklődés felkeltése, az olvasás, mint élmény átéreztetése, hagyományápolás.
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

Energiatakarékossági plakátpályázat eredményhirdetése

Napjainkban mindnyájunknak egyre jobban kell figyelnie arra, hogy ne pazaroljuk a rendelkezésünkre álló energiaforrásokat. Az iskolánk plakátpályázatot hirdetett alsó és felső tagozatos tanulók számára azzal a céllal, hogy tudatosabban figyeljünk a takarékosságra.

A beérkezett pályamunkák között sok ötletes, szépen elkészített plakáttal találkoztunk mind alsó, mind felső tagozaton.

Az eredmények a következőképpen alakultak:

1-2. évfolyamon

I. helyezett: Burai Rikárdó Noel 1. c osztály

II. helyezett: Tokaji Zsóka Hanna 1. c osztály

III. helyezett: Kulich Csenge Dia az 1. c osztály

különdíj: Váradi- Petrovszki Noel és Balta Csanád 1. c osztály

3-4. évfolyamon

I. helyezett: Kovács Alíz 4. b osztály

II. helyezett: Haraszti Réka 4. a osztály

III. helyezett: Papp Szilvia 4. b osztály

különdíj: Eszenyi Réka Kata és Rácz Patrik a 4. c osztály

5-8. évfolyamon

I. helyezett: Bálint Gergő 8. a osztály

II. helyezett: Fesető Boldizsár a 8. a osztályból

III. helyezett: Pecze Jázmin, a 8. a osztályból

különdíj: Varga Zalán 5. a osztály és Török Nelli az 5.c osztály

A díjazott munkák közül többet sokszorosítani fogunk, melyek kihelyezésre kerülnek a tantermekben és a folyósókra.

Ezúton köszönjük a tanulóknak és a felkészítő pedagógusoknak, hogy ennyi remek alkotással örvendeztettetek meg minket.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

                                                                                                                      Öko munkacsoport

. mai.mezobereny.hu