^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 SPORTGÁLA 2026

    Iskolánk 2026. február 27-én rendezte meg a ma már hagyományos rendezvényét, a Sportgálát. A nézőtéren helyet foglaló szülők közül sokaknak él még az emlékezetében, hogy diák korukban milyen műsorral készültek erre a jeles eseményre, és milyen nagy izgalommal adták elő azokat. Most pedig hasonló izgalommal várták gyermekeik produkcióját, mert tudták, hogy mennyi közös munka, előkészület, gyakorlás, próba előz meg egy ilyen műsort.
    Bővebben...
  • 2 Farsang az alsó tagozaton

    Az alsó évfolyamosok idén is jó hangulatban búcsúztatták a telet. A gyerekek már izgatottan érkeztek az iskolába, nagyon kíváncsiak voltak egymás jelmezeire. Az egész épületben örömmel teli és ünnepi hangulat uralkodott. Az osztályok jelmezversenyekkel, vidám játékokkal, zenehallgatással, énekléssel, közös tánccal töltötték a délelőttöt.
    Bővebben...
  • 3 Boldogságóra a 3. c1 osztályban Megküzdési stratégiák

    Az előző hónap témakörének folytatásaként a megküzdési stratégiákkal foglalkoztunk a Boldogságóra Program keretében. Kitűzött céljaink, álmaink megismerése után az eléréshez vezető úton felmerülhetnek problémák, feszültséggel telnek a várakozás pillanatai, stresszhelyzet alakulhat ki a megoldandó feladatok elvégzésében. Minderre kerestük a gyerekekkel a válaszokat. Beszélgetőkörben irányított kérdésekkel indítottuk a témát, melyhez könnyen csatlakoztak a gyerekek.
    Bővebben...
  • 4 Szépolvasó verseny az alsó tagozaton

    A 2025/2026-os tanévben, március 4.-én ismét meghirdettük a 2.-3.-4. osztályosok számára a Szépolvasó versenyt. Célja, hogy minél több kiemelkedő képességű tanuló összemérje a tudását az ismeretterjesztő szövegek olvasásával. Szép számmal jelentkeztek a versenyzők. A verseny sikeresen lezajlott két csoportban. A 2. osztályos tanulók 13 fővel, a 3.-4. osztályosok 18 fővel vettek részt.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Digitális Témahét az Informatika Tehetséggondozáson

Micro:bit vezérlőpanel és a Makecode

A Digitális Témahét keretén belül az informatika tehetséggondozó csoportja a robotvezérlő panelek programozását és fejlesztési lehetőségét ismerhette meg, minta és saját készítésű kódokon keresztül. A micro:bit fejlesztő alaplap szépen illeszkedik a programozásban való fejlődési irányba a Logo, Scratch és a LEGO-G programnyelvek közé. A programozáshoz használt makecode.microbit.org honlap lehetőséget nyújt a blokkprogramozásra és a későbbiekben a JavaScript programok összeállítására is. Most az előzőre néztünk példákat és a felület segítségével szimulálni tudtuk a micro:bit V2 alaplap működését. A közös munkára is adott volt a lehetőség a Makecode Classroom alkalmazás segítségével. Ezen a felületen lehetőség volt kész forráskódokat megosztani a tanulókkal, továbbá az előrehaladásukat is nyomon lehetett követni. A kész forráskódokat elemeztük, átbeszéltük, majd mindenki saját módosításokat hajtott végre. Az elkészült kódokat leteszteltük egy kézzel fogható eszköz segítségével.

A foglalkozáson lelkesen és érdeklődően vettek részt a tanulók és öröm volt látni, hogy saját gondolatok is előkerültek a témával kapcsolatban, melyet a későbbiekben meg szeretnének valósítani.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Fábián György

informatika tanár

. mai.mezobereny.hu