^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

 • 1 Gyermekgála

  2024. április végén került megrendezésre iskolánk gyermekgálája az Orlai házban, ahol bemutatkoztak alsó- és felső tagozatos tanulóink, valamint a Művészeti Tagintézményünk növendékei is. Verseken, táncokon és a zenén keresztül mutatták be a gyerekek ügyességüket, felkészültségüket, sokoldalúságukat.
  Bővebben...
 • 2 Fenntarthatósági Témahét 3-4. évfolyam

  Ebben a tanévben is kapcsolódtunk a Fenntarthatósági Témahét programsorozatához. Több projektből választhattak a tanító nénik. Figyelembe vették a gyerekek érdeklődését, tanulmányaikat, megerősítendő tudásukat. Tanórákon, szakkörökön és napköziben is több figyelmet fordítottuk ezen a héten a tudatos környezetvédelemre.
  Bővebben...
 • 3 Színházi élmény

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium tanulói 2024. május 9-én Diótörő bérletük harmadik – egyben utolsó – előadására, a Békéscsabai Jókai Színházba látogattak. A holdbeli csónakos, Weöres Sándor mesejátéka egy kalandos történet a boldogságkeresésről, mely a gyerekek nyelvén a csodák világába kalauzolja a nézőt.
  Bővebben...
 • 4 „Kertész leszek, fát nevelek…” Digitális témahét a 2.c osztályban

  Azzal kezdtük a hetet, hogy meghallgattuk Koncz Zsuzsa dalát, amely nagyon megindította a gyerekeket. Életkoruknak megfelelően, természetesen ők azt hallották ki a szövegből, hogy meg kell mentenünk a Földünket, és azon kezdtek el ötletelni, hogy mi mit tehetünk ezért. Arra jutottunk, hogy a héten kertészkedni fogunk….
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

DSD I NYELVVIZSGA

Deutsches Sprachdiplom

 

Iskolánkban, március 30-án sor került a DSD 1 szóbeli nyelvvizsgára. 12 fő 8.a osztályos tanulónk vett részt a vizsgán.

1. Bálint Gergő

2. Benyovszki Zoé

3. Boruzs Petra

4. Czirbuly András

5. Fesető Boldizsár

6. Gyaraki Andrea

7. Kiss Adrienn

8. Kővári Petra

9. Pecze Jázmin

10. Szigeti Boglárka

11. Tokaji Zsófia

12. Varga Máté

 

A szóbeli vizsga 15 perces volt, és három  részből állt.

-kötetlen társalgás

-a tanuló által választott és kidolgozott téma előadása

-beszélgetés a témáról.

A kirendelt vizsgaelnök Grossmann Erika  értékelte a tanulókat, aki a Szegedi Tudományegyetem Német Nemzetiségi Tanszékéről érkezett hozzánk.

 A szóbeli nyelvvizsga értékelése alapján a 12 főből 12 főnek sikerült B 1 szinten teljesíteni.

Büszkék vagyunk tanulóinkra, szorgalmasan tanultak, és készültek a megmérettetésre.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Bécsi Erika

. mai.mezobereny.hu