Fenntarthatóság az 1. és 2. évfolyamon
2023. április 24-28. között a Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódva iskolánk 1-2 osztályos tanulói játékos tevékenységek, szórakoztató, elgondolkodtató feladatok megoldásával igyekeztek egy-egy kiemelt témában elmélyülni.
Az 1. c osztály a témahét elindításához egy kisfilmet nézett meg, segítségével megbeszélték, mi az a 10 dolog, amit a szüleik segítségével akár a gyerekek is megtehetnek a Föld védelmének érdekében. Földgömböt színeztek, amit később puzzleként raktak össze. Virágmagot vetettek, hullámpapírból készült, saját készítésű memóriajátékot készítettek, online feladatokat oldottak meg.
A 2. c osztály a "Szelektív kukás mese" segítségével feladatlapon beszínezték a kukákat és megtanulták mi hová tartozik. Gergely - Péch Éva: A szemétfaló c. versét hallgatták meg. WC papír guriga és papírszalvéta guriga felhasználásával állatok készültek ragasztással, színezéssel, nyírással. Beszélgettek még az energiatakarékosságról is. Elolvasták az erdő fohászát és rajzot készítettek hozzá.
A 2. a-c osztály tanulói az élőlények sokféleségét, életközösségeiket tanulmányozták, kisfilm segítségével. Vlagyimir Szutyejev: A gomba alatt című meséjét olvasták és dolgozták fel. Foglalkoztak a megfelelő hulladékgyűjtéssel játékos és kreatív tevékenységeik során. Rajzoltak a bolygót támogató és károsító tényezőkről. A ceruzaforgácsot újrahasznosítva, rajzaik kiegészítésére használták fel.
Bélmegyeren, a tagintézmény tanulói is beszélgettek a fenntarthatóság fogalmáról, rövid videókat néztek. Testnevelés órán, a friss levegőn sétálva szemetet szedtek a faluban, és a vizuális kultúra órán nagyon szép, földet ábrázoló rajzok születtek, melyekben kreativitásukat is megmutathatták a gyerekek.
A témahét során készült fotókon is látható, hogy igen, mindannyian tehetünk környezetünk védelme és a fenntarthatóság érdekében.
„Te magad légy a változás, amit látni szeretnél a világban!” (Mahatma Gandhi)
A képeket ide kattintva tekinthetik meg!
Fülöpné Dombi Ottilia
tanító