^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Kézműves közösségi délután a 1.c osztályban

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1.c osztálya december 11-én, csütörtök délután kézműves közösségi délutánt tartott az „adventi készülődés” jegyében. A meghívásra szép számban érkeztek anyukák, testvérek és még apukák is. A délután nagyon jó hangulatban telt, szebbnél szebb alkotások készültek.
    Bővebben...
  • 2 Adventi kézműves délután a 2.d osztályban

    Az év egyik legszebb periódusa az adventi várakozás és a karácsonyi ünnepre hangolódás időszaka, amelynek jegyében adventi kézműves délutánt tartottunk a 2.d osztályban. A gyerekek izgatottan várták ezt az eseményt a szüleikkel együtt. Az osztályprogramunk célja az volt, hogy a közösségünk tagjai megtapasztalják az „együtt” alkotás örömét, és mindenki elkészíthesse a saját kis ünnepi dekorációját.
    Bővebben...
  • 3 Rendhagyó testnevelésóra a Hosszú-tavi futópályán

    2025.december 8-án rendhagyó testnevelésóra keretében vehették birtokba iskolánk 8.c osztályos tanulói Mezőberény legújabb szabadtéri futópályáját a Hosszú-tó körül. A szervezők 4 állomást alakítottak ki az 1100 méter hosszú pályán, ahol a diákok kvízkérdésekre válaszolva gyűjtöttek hasznos ismereteket a környékkel és a testmozgással kapcsolatosan. A célba érkezéskor csokimikulás és forró tea várta a gyerekeket.
    Bővebben...
  • 4 Varázslat a suliban

    A mai napon ismét ellátogatott hozzánk Kiss Péter kollégám, aki a Mobillabor program keretében ismét különlegesebbnél különlegesebb kísérlettel kápráztatott el minket. Idén szinte olyan kísérletekkel érkezett, amelyeket tanulók segítségével oldott meg. A tanulókkal készítettek elefántfogkrémet, lángot festettek, meggyújtották a metil-alkoholt. Villámokat állított elő egy kémcsőben.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Évszaknap az alsó tagozaton

„Hull a hó, hull a hó,
mesebeli álom,
Télapó zúzmarát
fújdogál az ágon.”

Gazdag Erzsi: Hull a hó

Ebben a tanévben is Miklós napkor szerveztük meg a gyerekeknek a tél évszaknapot. Minden kisgyermek azt várja ilyenkor a legjobban, hogyha esne a hó, mint Gazdag Erzsi versében. Pár nappal a jeles nap előtt már kaptunk egy kis ízelítőt a fehér, játékos hópelyhekből, amelyek sajnos hamar elolvadtak.

Ettől függetlenül izgatottan érkeztek reggel a gyerekek iskolába. Egymás után mesélték, kiknél járt már az este a Mikulás, kinek milyen ajándékot rejtett el a szépen kitisztított csizmácskájába. A 3. c osztályos gyerekek a nap kezdéseként elvarázsolták társaikat a Mikulás házába, ahol megnézhették, hogyan szorgoskodnak a manók az ajándékok csomagolásában és hogyan készülnek az útra a rénszarvasok. Közösen hívtuk, vártuk a Mikulást, aki szerencsére meghallotta a vidám éneket és meglátogatta a kisdiákokat, miután a messzelátó távcsövének segítségével sok jó kisgyereket látott iskolánkban.

Az osztálytermekbe visszaérkező gyerekek boldogan bontogatták az odavarázsolt ajándékokat. A nap többi részében kézműveskedtek, rejtvényes feladatokat oldottak meg, Havas tájakon kalandoztak a természet filmek segítségével.

Voltak olyan osztályok, akik elsétáltak a város adventi koszorújához és megnézték az ünnepi díszeket. A negyedikes gyerekek már korábban gondoltak az itt telelő, búvóhelyet kereső rovarokra, amelyeknek rovarhotelt készítettek és mai napon is megnézték, hogy költöztek-e be kislakók.

Jókedvűen, vidáman telt a mai nap. Köszönjük a szülőknek a támogatást a feledhetetlen pillantokért!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Slyuchné Prókai Erika

. mai.mezobereny.hu