^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Kézműves közösségi délután a 1.c osztályban

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1.c osztálya december 11-én, csütörtök délután kézműves közösségi délutánt tartott az „adventi készülődés” jegyében. A meghívásra szép számban érkeztek anyukák, testvérek és még apukák is. A délután nagyon jó hangulatban telt, szebbnél szebb alkotások készültek.
    Bővebben...
  • 2 Adventi kézműves délután a 2.d osztályban

    Az év egyik legszebb periódusa az adventi várakozás és a karácsonyi ünnepre hangolódás időszaka, amelynek jegyében adventi kézműves délutánt tartottunk a 2.d osztályban. A gyerekek izgatottan várták ezt az eseményt a szüleikkel együtt. Az osztályprogramunk célja az volt, hogy a közösségünk tagjai megtapasztalják az „együtt” alkotás örömét, és mindenki elkészíthesse a saját kis ünnepi dekorációját.
    Bővebben...
  • 3 Rendhagyó testnevelésóra a Hosszú-tavi futópályán

    2025.december 8-án rendhagyó testnevelésóra keretében vehették birtokba iskolánk 8.c osztályos tanulói Mezőberény legújabb szabadtéri futópályáját a Hosszú-tó körül. A szervezők 4 állomást alakítottak ki az 1100 méter hosszú pályán, ahol a diákok kvízkérdésekre válaszolva gyűjtöttek hasznos ismereteket a környékkel és a testmozgással kapcsolatosan. A célba érkezéskor csokimikulás és forró tea várta a gyerekeket.
    Bővebben...
  • 4 Varázslat a suliban

    A mai napon ismét ellátogatott hozzánk Kiss Péter kollégám, aki a Mobillabor program keretében ismét különlegesebbnél különlegesebb kísérlettel kápráztatott el minket. Idén szinte olyan kísérletekkel érkezett, amelyeket tanulók segítségével oldott meg. A tanulókkal készítettek elefántfogkrémet, lángot festettek, meggyújtották a metil-alkoholt. Villámokat állított elő egy kémcsőben.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Boldogságóra – december – 1.c1 osztály

December közepén ismét boldogságórákat tartottunk iskolánk 1.c1 osztályában. A hónap témája „A jó cselekedetek gyakorlása”. Ez így most az ünnepek közeledtével még nagyobb szerepet kap, és a kis elsősök is számtalan történettel motiválták egymást a téma kapcsán, miközben Bagdi Bella kedves dalának refrénjét ismételgettük.

Mottót a Felicity filmből választottunk : „A jó cselekedet nem vész el a világban és egyszer visszatér hozzád”

Várfalvy Emőke: Angyal a cipősdobozban című meséjét meghallgatva a gyerekek lerajzolták a saját jótevő angyalukat. Majd képeslapokat terveztünk nehéz sorban lévő gyermekek számára, ami megint sok gondolatot ébresztett, és a rengeteg együttérző hozzászólás még teljesebbé tette a képeslapok mondanivalóját.

Végezetül – december 15-e lévén – egy angolszász hagyomány megismerésével / ünneplésével zártuk a harmadik órát. Megünnepeltük a „A vicces karácsonyi pulóverek napját”. Fölvettük mintás, ünnepi felsőinket, kipróbáltuk a teát tejjel és teasüteményt, mézeskalácsot eszegettünk, amit a gyerekek és szüleik együtt készítettek el nekünk.

Az órák rendkívül kellemesen teltek, és a közelgő ünnep tartalma még jobban felerősödött bennünk. Megfogalmaztuk ismét, hogy: „Jónak lenni jó!”.

Az osztály és jómagam nevében mindenkinek szeretetben, egészségben, jó cselekedetekben eltöltött ünnepeket kívánunk!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

                                                                                                   Siófoki Edit tanító néni

. mai.mezobereny.hu