^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Csipke kutya a 4.c-ben

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola már második éve az Állatbarát Általános Iskola cím büszke tulajdonosa. A tanulók mindennapjait áthatja az állatvédelem és a felelős állattartás gondolata. Mindig hatalmas élmény számukra, ha élő állatokkal találkozhatnak. Ma Csipke, a terápiás kutya és gazdája, Tarr Erzsébet, a Kutyával Egy Mosolyért Alapítványtól látogatta meg a 4. c osztály tanulóit, akik hatalmas lelkesedéssel, de nagyon fegyelmezetten fogadták a nem mindennapi vendégeket.
    Bővebben...
  • 2 Közösségi ünnepvárás: adventi gyertyagyújtás iskolánkban

    Iskolánkban meghitt pillanat volt az idei 1. adventi gyertyagyújtás, amelyet a 6. és 7. osztályos tanulókkal közösen ünnepeltünk. A megelőző napon – ökoiskolaként – természetes anyagokból készítettük el az adventi koszorúkat és az ünnepi dekorációt. A gyerekek rácsodálkoztak, mennyi szépséget rejt a természet: fenyőágakat, cédrus- és tobozterméseket, kövirózsát és számos őszi kincset használtunk fel.
    Bővebben...
  • 3 Boldogságóra / 1.c / Támogató kapcsolatok

    Az 1.c osztály tanulói a támogató kapcsolatok témakört dolgozták fel a boldogságóra program novemberi témájaként. Ráhangolódásként Bagdi Bella: „Ha boldog vagy” című dalával jókedvűen indult az óra. Majd az óráink mottója is felkerült a táblára: „A megosztott öröm dupla öröm, a megosztott bánat fél bánat.”
    Bővebben...
  • 4 Varázslat a suliban

    A mai napon ismét ellátogatott hozzánk Kiss Péter kollégám, aki a Mobillabor program keretében ismét különlegesebbnél különlegesebb kísérlettel kápráztatott el minket. Idén szinte olyan kísérletekkel érkezett, amelyeket tanulók segítségével oldott meg. A tanulókkal készítettek elefántfogkrémet, lángot festettek, meggyújtották a metil-alkoholt. Villámokat állított elő egy kémcsőben.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Boldogságóra a 3.c osztályban

Március, Apró örömök

A hónap témáját egy beszélgetőkörrel indítottuk. Mindenki elmondhatta jelenlegi, pillanatnyi állapota örömeit. Sokan valóban apró dolgokat is képesek észrevenni és értékelni. Ezt követően elvégeztük a légzőgyakorlatot. Meditatív jellegű feladat volt, melybe egészen belesimultak a gyerekek. A feladat lényege, hogy egymás hátának támaszkodva figyeljük meg a saját légzésünket, majd a társunkét és próbáljunk meg összehangolódni. A tanulók ellazultak, feltöltődtek. Nagyon tetszett nekik a gyakorlat.

A foglalkozás második órájában letéphető öröm-cetliket készítettek párban a diákok, melyeket kitéve az osztályterem ajtajára, másoknak is mosolyt csal majd az arcára. Voltak, akik idézeteket másoltak és díszítettek. Ezeket szintén kihelyeztük az ajtónkra. J

Márciusban igyekszünk minél többször megfogalmazni örömeinket és gyakran elvégezni a légzőgyakorlatot.

Kívánjuk, hogy másoknak is tele legyen a hónap örömökkel!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Geréd Erzsébet

. mai.mezobereny.hu