^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Diákönkormányzati nap 2026

    2026. június 18-án ismét eljött az év egyik legjobban várt napja, megrendezésre került iskolánk Diákönkormányzati napja. Az idei esemény különösen sokszínű programokkal várta a diákokat, hiszen mindenki számára akadt izgalmas elfoglaltság. A nap során a tanulókat két csoportban eltérő programokon vehettek részt. A 8. évfolyam tanulói egy kedves hagyományt elevenítettek fel: barátságos sportmérkőzésre hívták ki tanáraikat. A kihívás nem volt kis dolog, a csapatok floorballban és rögbiben is összecsaptak egymással, a hangulat pedig végig lelkes és vidám maradt.
    Bővebben...
  • 2 Határtalanul Erdélyben 2026. - Beszámoló

    2026. június 02-07. között a Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7.a és 7.c osztályos tanulói(29 fő + 3 kísérő) a Határtalanul program jóvoltából Erdélyben tölthetett 6 napot. Célunk Erdély csodás tájainak, történelmének, kultúrájának, lakóinak megismerése volt.
    Bővebben...
  • 3 Boldogságóra az 1.c osztályban „Fenntartható boldogság”

    Az 1.c osztály tanulói „a fenntartható boldogság” témakört dolgozták fel a boldogságóra program júniusi témájaként. Ráhangolódásként Bagdi Bella: Jobb veled a világ c. dalával indult az óra. Majd az óráink mottója került kiválasztásra: „ A jóllét olyan készség, amely tanulható és gyakorolható.” (Richard J. Davidson)
    Bővebben...
  • 4 Tanulmányi kirándulás

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1.c osztálya tanulmányi kiránduláson vett részt a Madarász lovastanyán. Ugyan eső utáni időben érkeztek a gyerekek a lovastanyára, de a lovaskocsin énekelt „Süss fel nap” c. dal csodákat tett, kisütött a napocska. Ami még fokozta a kellemes délelőtt hangulatát. Egy finom tea elfogyasztása és a rendszabályok ismertetése után, a gyerekek tettek egy nagy sétát a tanya területén. Megismerkedtek az állatokkal, megnézhették a pici malacokat, a kiskacsákat és a kiscsikót is.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Bartók Béla Területi Népdaléneklő Verseny

2023. 03. 25-én került megrendezésre Vésztőn a XIII. Bartók Béla Népdaléneklő Verseny.

A  szervezők a verseny céljaként azt határozták meg, hogy megemlékezzünk Bartók Béla születésének 143. évfordulójáról, valamint a verseny által a zeneszerző gyűjtötte dalok továbbörökítése megvalósulhasson, és a kiemelkedő ének-zenei tudással rendelkező diákok további motiválására és elismerésére is lehetőséget biztosítson a rendezvény.

Az ünnepélyes megnyitó keretében a NA-KO-MA társulattól Nagy András Balázs (tanár, muzeológus, népzenész), Kovács Sándor (néptánc pedagógus, népzenész) és Mahovics Tamás (néptánc pedagógus, a Népművészet Ifjú Mestere) teremtette meg első ízben a népzenei hangulatot énekes és hangszeres dalaikkal, majd Csüllög Sándorné ének-zene pedagógussal közösen végezték feladatukat a zsűri tagjaiként. Feladatuk nem volt egyszerű, hiszen korcsoportonként hozzávetőlegesen 30-30 gyermek színvonalas produkciójáról kellett döntést hozniuk.

Az eredményhirdetés előtt a Szabó Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fafúvós növendékei ünnepi műsorát tekinthettük meg.

Iskolánkat 9 tanuló képviselte, akik tudásuk legjavát megmutatva nagy lelkesedéssel készültek és szerepeltek a versenyen, amely meg is hozta gyümölcsét.  A 2.c. osztályból Bereczki Lora arany minősítést, Burai Rikárdó Noel és Kulich Csenge Dia bronz minősítést tudhatott magáénak. A 4. a-c. osztályból Fülöp Máté Tibor bronz minősítést szerzett. Az 5. a. osztályból Markos Annamária arany minősítéssel, Seres Boglárka bronz minősítéssel, valamint az 5.c. osztályból  Balogh Rubina Florentina, Eszenyi Réka Kata és Kreisz Viktória szintén bronz minősítéssel térhettek haza.

Gratulálunk minden versenyzőnek, és ezúton is köszönjük a felkészítő pedagógusaiknak a munkájukat, a kedves szülőknek pedig a sok támogatást, amellyel hozzájárultak a verseny sikeréhez.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

                                                                                                    Bálint Johanna

. mai.mezobereny.hu