Az állatok világnapja – október 4.
Ez a nap 1931 óta tisztelgés az állatok védőszentje, Assisi Szent Ferenc előtt, aki a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem beszélgetett is velük. Azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz bennünket, legyen az élő vagy élettelen.
A világnap alapelve, hogy az állatok boldogabbá teszik életünket, segítőtársaink és barátaink.
Iskolánkban sokat beszélgettünk erről a témáról. Nem volt nehéz szóra bírni a gyerekeket, hiszen közel állnak hozzájuk az állatok. Sok tanulónak van is otthon állatkája, de ha nincs, akkor szeretne egyet. A gyerekek meséltek arról, milyen állatokat tartanak otthon, hogyan gondozzák azokat. Beszélgettünk a felelős állattartásról, állatvédelemről.
Különböző életkorhoz illeszkedő feladatot oldottak meg: a kisebbek háziállatokat ismertek fel és neveztek meg képek alapján, ismételtük/gyakoroltuk a hangutánzó szavakat. Csoportosították az állatokat tulajdonságaik alapján (kétlábú, tolla és csőre van, négylábú, szőre van), párkereső memóriajátékot játszottak. Számolgatták, mennyi lába van egy, két, három, stb. madárnak, lónak, katicabogárnak, póknak, kígyónak.
A nagyobbak gyakorlottan kézműveskedtek, kerestek betűhalmazban és mondatokban elbújt állatneveket, oldottak meg feladatlapokat. Pókjárásban vitték „állatiskolába” plüssállataikat, velük gyakorolták az irányok megkülönböztetését, utánozták kedvenceik mozgását, sőt a kötéllétrán fennakadt Füles csacsit is megmentette egy bátor kisfiú.
A társasjátékok is jó alkalmat adtak a diákoknak az állatok megismerésére, ismereteik bővítésére.
Bízunk benne, sikerül megalapoznunk diákjainkban a törekvést, hogy igyekezzenek harmóniában élni a természettel, környezetünkkel, a bennünket körülvevő élőlényekkel.
A képeket ide kattintva tekinthetik meg!
Hoffmann Sándorné