^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Kézműves közösségi délután a 1.c osztályban

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1.c osztálya december 11-én, csütörtök délután kézműves közösségi délutánt tartott az „adventi készülődés” jegyében. A meghívásra szép számban érkeztek anyukák, testvérek és még apukák is. A délután nagyon jó hangulatban telt, szebbnél szebb alkotások készültek.
    Bővebben...
  • 2 Adventi kézműves délután a 2.d osztályban

    Az év egyik legszebb periódusa az adventi várakozás és a karácsonyi ünnepre hangolódás időszaka, amelynek jegyében adventi kézműves délutánt tartottunk a 2.d osztályban. A gyerekek izgatottan várták ezt az eseményt a szüleikkel együtt. Az osztályprogramunk célja az volt, hogy a közösségünk tagjai megtapasztalják az „együtt” alkotás örömét, és mindenki elkészíthesse a saját kis ünnepi dekorációját.
    Bővebben...
  • 3 Rendhagyó testnevelésóra a Hosszú-tavi futópályán

    2025.december 8-án rendhagyó testnevelésóra keretében vehették birtokba iskolánk 8.c osztályos tanulói Mezőberény legújabb szabadtéri futópályáját a Hosszú-tó körül. A szervezők 4 állomást alakítottak ki az 1100 méter hosszú pályán, ahol a diákok kvízkérdésekre válaszolva gyűjtöttek hasznos ismereteket a környékkel és a testmozgással kapcsolatosan. A célba érkezéskor csokimikulás és forró tea várta a gyerekeket.
    Bővebben...
  • 4 Varázslat a suliban

    A mai napon ismét ellátogatott hozzánk Kiss Péter kollégám, aki a Mobillabor program keretében ismét különlegesebbnél különlegesebb kísérlettel kápráztatott el minket. Idén szinte olyan kísérletekkel érkezett, amelyeket tanulók segítségével oldott meg. A tanulókkal készítettek elefántfogkrémet, lángot festettek, meggyújtották a metil-alkoholt. Villámokat állított elő egy kémcsőben.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

A madarak védelme iskolánkban

                                          „Mikor itt van a tél, és hó fedi a tájat,

                                          Nincs ennivalója a sok kismadárnak.

                                         Keresik, kutatják fáról-fára szállva,

                                         Raktak-e etetőt a ház udvarába?"

                                             (Juhászné Bérces Anikó: Téli madárvilág)

Miért etessük télen a madarakat? Télen kevés a táplálék, alacsony a hőmérséklet, a madarak nehezebben találnak táplálékot, ám segíthetünk nekik, átvészelni a téli időszakot. A madárvédelem legfontosabb tennivalója a madarak téli etetése. Ez létfontosságú az apró testű madarak számára, hiszen a zord időjárásban már 1-2 napos éhezés után elpusztulnak. Ezért a hideg idő beálltakor az 5. a-c osztállyal madáretetőket készítettünk, melyeket kitettünk az iskolánk fáira.

A gyerekekkel megtanultuk, hogy mi is kerüljön a madáretetőbe. A legjobb téli madáreleség az olajos mag (dióbél, napraforgó-, tök- és kendermag) vagy a belőlük készült madárkalács, a bőrös, sótlan szalonna, faggyú. Aki elkezdte a madarak etetését, annak megszakítás nélkül folytatni kell kora tavaszig, mert a kismadarak önállóan nem képesek élelmet szerezni a hideg időszakban.

  A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Tóth Zoltánné

                                                                                                          Természettudomány tanár

. mai.mezobereny.hu