^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 TANÉVZÁRÓ

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában 2026. június 24-én a tanévzáró ünnepséggel hivatalosan is befejeződött a 2025/2026-os tanév. Egy mozgalmas, eseményekben bővelkedő, tartalmas időszakot zártunk. A kihívások mellett számtalan élmények, közös programok, elért sikerek és kiemelkedő tanulmányi eredmények tették igazán emlékezetessé a tanévet.
    Bővebben...
  • 2 Ballagás

    Ballagás képekben
    Bővebben...
  • 3 Diákönkormányzati nap 2026

    2026. június 18-án ismét eljött az év egyik legjobban várt napja, megrendezésre került iskolánk Diákönkormányzati napja. Az idei esemény különösen sokszínű programokkal várta a diákokat, hiszen mindenki számára akadt izgalmas elfoglaltság. A nap során a tanulókat két csoportban eltérő programokon vehettek részt. A 8. évfolyam tanulói egy kedves hagyományt elevenítettek fel: barátságos sportmérkőzésre hívták ki tanáraikat. A kihívás nem volt kis dolog, a csapatok floorballban és rögbiben is összecsaptak egymással, a hangulat pedig végig lelkes és vidám maradt.
    Bővebben...
  • 4 Határtalanul Erdélyben 2026. - Beszámoló

    2026. június 02-07. között a Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7.a és 7.c osztályos tanulói(29 fő + 3 kísérő) a Határtalanul program jóvoltából Erdélyben tölthetett 6 napot. Célunk Erdély csodás tájainak, történelmének, kultúrájának, lakóinak megismerése volt.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Betlehemi alakokat készítettünk

December 9-én az 1.d osztály közössége betlehemi alakok készítésével hangolódott a közelgő ünnepre. Karácsony Jézus születésének az ünnepe. Karácsonykor válik valóra az adventi ígéret: Isten Jézus Krisztusban emberré lesz, testet ölt, megjelenik a Világosság, aki eloszlatja a bűn, halál, kárhozat sötétségét. A Szent Család a keresztény tanítás szerint Jézusból, Szűz Máriából és Szent Józsefből álló családot illeti. A foglalkozáson a kisded Jézust, Máriát és Józsefet készítettük el kukoricacsutkából, -csuhéból, kórószárból és dióból. Mária és József teste lenyesett végű kukoricacsutkára ragasztott dió volt. Hármas fonással készültek a karok, melyeket rafiával erősítettünk a csutkára. Langyos vízben áztatott kukoricacsuhéból Mária fejére kendőt, József fejére fejfedőt kötöttünk. A kisded csuhéba pólyált, rafiával kötözött csutkavégből készült. A kis Jézust kukoricakóróból szabott bölcsőbe fektettük. A másfél órás foglalkozás végére minden család természetes anyagból készült Szent Családdal lett gazdagabb.

A jelenlévők nagy odafigyeléssel és örömmel készítették Betlehem szerelőit.  Köszönöm az együttlétet a foglalkozáson megjelent gyerekeknek, szülőknek és Szűcs-Nagy Mónika kolléganőnek. Tervezzük, hogy húsvét előtt ismét összegyűlünk egy kézműves foglalkozásra.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Simon Anna

. mai.mezobereny.hu