^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Diákönkormányzati nap 2026

    2026. június 18-án ismét eljött az év egyik legjobban várt napja, megrendezésre került iskolánk Diákönkormányzati napja. Az idei esemény különösen sokszínű programokkal várta a diákokat, hiszen mindenki számára akadt izgalmas elfoglaltság. A nap során a tanulókat két csoportban eltérő programokon vehettek részt. A 8. évfolyam tanulói egy kedves hagyományt elevenítettek fel: barátságos sportmérkőzésre hívták ki tanáraikat. A kihívás nem volt kis dolog, a csapatok floorballban és rögbiben is összecsaptak egymással, a hangulat pedig végig lelkes és vidám maradt.
    Bővebben...
  • 2 Határtalanul Erdélyben 2026. - Beszámoló

    2026. június 02-07. között a Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7.a és 7.c osztályos tanulói(29 fő + 3 kísérő) a Határtalanul program jóvoltából Erdélyben tölthetett 6 napot. Célunk Erdély csodás tájainak, történelmének, kultúrájának, lakóinak megismerése volt.
    Bővebben...
  • 3 Boldogságóra az 1.c osztályban „Fenntartható boldogság”

    Az 1.c osztály tanulói „a fenntartható boldogság” témakört dolgozták fel a boldogságóra program júniusi témájaként. Ráhangolódásként Bagdi Bella: Jobb veled a világ c. dalával indult az óra. Majd az óráink mottója került kiválasztásra: „ A jóllét olyan készség, amely tanulható és gyakorolható.” (Richard J. Davidson)
    Bővebben...
  • 4 Tanulmányi kirándulás

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1.c osztálya tanulmányi kiránduláson vett részt a Madarász lovastanyán. Ugyan eső utáni időben érkeztek a gyerekek a lovastanyára, de a lovaskocsin énekelt „Süss fel nap” c. dal csodákat tett, kisütött a napocska. Ami még fokozta a kellemes délelőtt hangulatát. Egy finom tea elfogyasztása és a rendszabályok ismertetése után, a gyerekek tettek egy nagy sétát a tanya területén. Megismerkedtek az állatokkal, megnézhették a pici malacokat, a kiskacsákat és a kiscsikót is.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Szép Magyar Beszéd Verseny területi fordulója

2025. február 4-én került megrendezésre Békésen a Reményhír Gimnázium, Szakképző Iskola, Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskolában a Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny területi döntője.

A Békés városi és város környéki iskolák két kategóriában (5-6. évfolyam, 7-8. évfolyam) indulhattak a versenyen. Mindkét kategóriában maximum három-három fővel nevezhetett iskolánk. A tanulóknak a Kazinczy-díj Alapítványi Bizottság által kijelölt kötelező és a tanuló által szabadon választott 20-25 soros prózai szöveget kellett felolvasniuk. A megmérettetésen a gyerekeknek először a saját, majd a kötelező szöveget kellett értelmezve, megfelelően hangsúlyozva olvasni. Nagy volt az izgalom, ugyanis elég erős volt a mezőny.

Iskolánkat 5-6. évfolyamon  Gulyás Petra 5.c, Martelossi Michael Aron 5.c, Markos Annamária 6. a, 7-8. évfolyamon Tánczos Liza 7.a osztályos tanulók képviselték.

A háromtagú zsűri döntéseként az előkelő II. helyezést a 7.a osztályos Tánczos Liza érte el.

Felkészítő pedagógusok: Várhegyiné Braun Anita, Jakabné Wagner Krisztina.

Gratulálok minden résztvevőnek és helyezettnek!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

                                                                                         Jakabné Wagner Krisztina

                                                                                            munkaközösség-vezető

. mai.mezobereny.hu