^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Ősz évszaknap az alsó tagozaton

    Minden évben nagy izgalommal készülődnek a tanító nénik és a diákok az évszaknapokra. Az idei tanévben a legkisebbek nagyon várták, hogy miről is szól az ősz évszaknap. Az 1.c osztály tanulói gombás képeket készítettek, ami által megtanulták a legyezőhajtást, és beszélgettek az ősz jellemzőiről. A gyerekek ügyesen, jó hangulatban tevékenykedtek.
    Bővebben...
  • 2 Boldogságóra a 3.c1 osztályban

    A Boldogságóra program szeptemberi témája a hála gyakorlása volt. Az első foglalkozáson beszélgetőkörben gyűjtöttük össze, mit jelent számunkra a hála, miért lehetünk hálásak, és milyen érzéseket kelt bennünk. Ezután a tanító néni felolvasott egy mesét, amelynek szereplői a Hála, a Jólét és a Szeretet voltak. A történet üzenete szerint ahol jelen van a hála, ott a szeretet és a jólét is megjelenik.
    Bővebben...
  • 3 A zene világnapja

    2025. október 1-jén iskolánkban egy zenei világnapi koncert tette hallhatóvá és érezhetővé a fenti idézet üzenetét. A világnap történetéről, és a zene jelentőségéről hallhattunk rövid bevezető gondolatokat. A zene mindig fontos szerepet töltött be az emberek életében. Yehudi Menuhin hegedűművész egyik legfontosabb küldetésének tekintette, hogy a zenén keresztül formálja a közösséget, hirdesse a zene összefogó és gyógyító erejét.
    Bővebben...
  • 4 Nyolcadikosaink a CsabaPark pályaválasztási vásárán!

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola nyolcadikos tanulói 2025. október 8-án délután ellátogattak Békéscsabára, a CsabaParkban megrendezett pályaválasztási vásárra. Az élménydús program keretein belül, az érdeklődők valamennyi Békés vármegyei középiskolával, szakképző intézménnyel és munkaadóval találkozhattak, és lehetőség nyílt szakirányok, képzések megismerésére.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Látogatást tettünk a Petőfi szobába - az Orlai házban

Iskolánk 12. számú napközis csoportja 2025. március 5-én ellátogatott az Orlai házba, ahol múzeumpedagógiai foglalkozás keretében megtekintették a híres Petőfi szobát.

A látogatás célja az volt, hogy a diákok közelebb kerüljenek a magyar irodalom kiemelkedő alakjának életéhez, és jobban megismerjék Petőfi költészetét, különös figyelemmel a mezőberényi vonatkozásokra.

A kiállítás alappillérei a tárgyak és dokumentummásolatok voltak, de az igazi különlegességet azok az anekdoták adták, melyek Petőfi mezőberényi tartózkodásairól szóltak. A diákok megismerkedhettek a Petőfihez köthető berényi tárgyakkal is, mint például a híres Petőfi pohár, a festett mázas üvegpohár, amely a költő mindennapjait idézi, valamint Bonyhai Benjámin egykori jegyző karosszéke, amelyben Orlai festette meg Petőfit. Továbbá, betekintést nyerhettek Kis-Kéry Mihály emlékkönyvébe, amelybe Petőfi saját kezűleg írt.

A kiállításon található székekre írt nevek zömében mezőberényi személyek, akikkel Petőfi itt tartózkodásai során találkozott. A diákok QR-kódok leolvasásával bővebb információkat is szerezhettek ezekről a személyekről, így még közelebb kerültek a költő és Mezőberény kapcsolatának megismeréséhez.

A gyerekek figyelemmel kísérték a szoba történelmét, Petőfi személyiségét és munkásságát bemutató kiállítást, mely számos érdekességet tartogatott számukra. A program nagy sikernek örvendett, és a diákok lelkesen osztották meg tapasztalataikat a csoporttársakkal.

Köszönjük a lehetőséget, hogy részt vehettünk ezen a kulturális élményen! Külön köszönetet mondunk Túri Andrea igazgatónőnek az érdekes és tartalmas előadásért!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Mezei József

   pedagógus

. mai.mezobereny.hu