^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Légy egészséges! Légy Tudatos! Légy egészségtudatos! Élménynapon vettünk részt

    2025. március 28-án Gyulán a Légy egészséges! Légy tudatos! Légy egészségtudatos! programsorozat zárásaként élménynapon vehettek részt iskolánk Egészségőrzői. Az élménynap a gyulai Vigadóban kezdődött, ahol számos motiváló előadást hallgathattak meg. Az előadások után egy pazar ebéden vehettek rész, ami szintén az egészség jegyében telt, hiszen az összeállított szendvicsek telis-tele voltak egészségesebbnél egészségesebb zöldségekkel.
    Bővebben...
  • 2 XIV. Bartók Béla Népdaléneklő Verseny

    2025. március 31-én immár 14. alkalommal rendezték meg Vésztőn a Bartók Béla Népdaléneklő Versenyt, amely idén is számos tehetséges fiatalnak biztosított lehetőséget a megmérettetésre. A versenyzők négy korcsoportban, „szóló ének” kategóriában mutatták be műsorukat, amelyeket egy-egy tájegység vagy témakör népdalaiból állítottak össze.
    Bővebben...
  • 3 Színházlátogatás: Péter és Pál Lustaországban

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói 2025. március 12-én Diótörő bérletükkel a Jókai Színházba látogattak. Lehár Ferenc – Klemen Terézia: Péter és Pál Lustaországban című könnyed hangvételű, gyermekoperettből átdolgozott, igazán dallamos előadását nézték meg.
    Bővebben...
  • 4 Petőfi Sándor Szavalóverseny

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola megrendezte a Petőfi Sándor Szavalóversenyt a felső tagozatos tanulók részére. A verseny célja megszerettetni a diákokkal a verseket és a versmondás örömét. Petőfi Sándor versei mélyen beivódtak a magyar költészet gyökerébe. Költeményei nem csupán szavak, hanem érzelmek és gondolatok kavalkádja, amelyek az idők során számos ember szívében hagytak maradandó nyomot.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

PÉNZ7 2025 Tanórán kívüli foglakozásokon

Iskolánk ebben a tanévben is csatlakozott a PÉNZ7 pénzügyi és vállalkozói témahét programsorozatához. Az idei év témái: a pénzügyi befektetések, a kiberbiztonság és a tudatos vállalkozás. A PÉNZ7 2025. március 3-7. között zajlott.

Fejlesztő foglalkozás – alsó tagozat

A foglalkozásokon az életkori sajátosságokhoz, képességekhez, fejlesztendő területekhez illeszkedő feladatok várták a tanulókat. A harmadikosok képeket nézegettek a szóhalmazban előforduló régi pénzekről. Felelevenítették, hogy melyik versben, dalban, mesében fordultak elő ezek a szavak. A tíz bontását gyakorolták régi egyforintosokkal. Forgalomban lévő magyar pénzérméket kellett felismerniük tapintás útján. Mennyiségeket számoltak meg, és számláltak le régi egyforintosokkal. Régi magyar fizetőeszközöket kerestek meg a szókeresőben. Vásárolniuk kellett 1000 forint összeghatárig és a fizetendő, illetve visszajáró pénzt is ki kellett számolniuk.

Fejlesztő foglakozás – felső tagozat

A foglalkozáson elmondhatta mindenki a véleményét, hogy miért fontos a pénz? Van-e zsebpénzük, ha van, mire költik?  Gyűjtenek-e valamire? Fontos-e a családban a tervezés, a tudatosság, a takarékosság? Beszélgettek a magyar pénzekről, utánanéztek, melyik történelmi személy van a papírpénzeken. Azokról a pénzekről is szót ejtettek, melyek már nincsenek forgalomban. Szavakat, kifejezéseket gyűjtöttek a témával kapcsolatban, szókereső rejtvényben meg is keresték azokat. Szólásokat, közmondásokat olvastak, melyek a pénzzel, takarékossággal vannak összefüggésben.

Tehetséggondozó foglalkozás:

Az 5. osztályosok megvizsgálták a forgalomban levő papírpénzek biztonsági elemeit, és a pénzzel kapcsolatos szólásokat, közmondásokat olvastak. 

A 6. évfolyamos tanulók a „Befektetések a családok életében” című minta projektet valósították meg. A foglalkozás célja az volt, hogy a tanulók értsék meg a megtakarítás keletkezésének folyamatát és fontosságát a családok életében, a megtakarítás befektetésének előnyeit, a kamat és a hozam fogalmát.  Játékos feladatokon keresztül ismerjék meg az emberek és a családok életében felmerülő befektetési célokat és egyszerű befektetési formákat. A feladatok között szerepelt, hogy mérlegképek alapján a bevétel és a kiadás kapcsolatát kellett elemezniük, értékelniük, valamint a megtakarítás lehetőségét is fel kellett ismerniük. A csoportokban dolgozó gyerekek kiszámolták az adott családok havi és éves megtakarításait, majd az eredményeket ismertették társaikkal. Megismerték a fő befektetési formákat, és ezekről véleményt kellett formálniuk.

A 7. osztályosok a „Megtakarítások és befektetések” témakör feladatait megoldva bővíthették ismereteiket. A megtakarítás fontosságával, a befektetés előnyeivel valamint a kockázat és hozam fogalmával gazdagodott pénzügyi ismeretük.  

A foglalkozást az „Okosan a befektetésekről” című PPT-t megnézésével kezdték meg. Majd ezt követően családi költségvetést készítettek. Megbeszélték a főbb elemeit és a megtakarítás fontosságát, majd megtakarítási célokat határoztak meg. A befektetés és a befektetésiformák fogalmának tisztázása után a feladatban megismert befektetések kamatjának, hozamának és kockázatának meghatározása komoly kihívást jelentett számukra.

Napközis foglalkozások:

A Pénz7 programjába az 5. d osztályos tanulók is bekapcsolódtak. A témahéten megismerkedtek a korszerű pénzkezeléssel és a digitális biztonság alapjaival, mely kapcsán sok hasznos és használható információhoz jutottak. Elsődleges cél, hogy tudatosabban bánjanak a pénzzel, belelássanak a gazdaság és a pénzvilág működésébe.

A 6. d osztály napközis csoportja a PÉNZ7 kvízjátékok közül a „Digitális Szimat Kihívás” online tudáspróbát teljesítette. A kvízjáték segíti a gyerekeket az online tér kihívásaira felkészülni, annak veszélyei ellen felvértezni magunkat. A csoport közösen válaszolta meg a kérdéseket, majd a felületen azonnal lekérhető kiértékelést közösen megbeszélték.

A gyerekek a változatos és tartalmas fejlesztő, tehetséggondozó és napközis foglakozások keretein belül játékos formában sajátíthattak el új ismereteket a pénzügyi tudatosságról. 

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

          Tóthné Győri Zsuzsanna

napközis és tehetséggondozó pedagógus

. mai.mezobereny.hu