^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Kézműves közösségi délután a 1.c osztályban

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1.c osztálya december 11-én, csütörtök délután kézműves közösségi délutánt tartott az „adventi készülődés” jegyében. A meghívásra szép számban érkeztek anyukák, testvérek és még apukák is. A délután nagyon jó hangulatban telt, szebbnél szebb alkotások készültek.
    Bővebben...
  • 2 Adventi kézműves délután a 2.d osztályban

    Az év egyik legszebb periódusa az adventi várakozás és a karácsonyi ünnepre hangolódás időszaka, amelynek jegyében adventi kézműves délutánt tartottunk a 2.d osztályban. A gyerekek izgatottan várták ezt az eseményt a szüleikkel együtt. Az osztályprogramunk célja az volt, hogy a közösségünk tagjai megtapasztalják az „együtt” alkotás örömét, és mindenki elkészíthesse a saját kis ünnepi dekorációját.
    Bővebben...
  • 3 Rendhagyó testnevelésóra a Hosszú-tavi futópályán

    2025.december 8-án rendhagyó testnevelésóra keretében vehették birtokba iskolánk 8.c osztályos tanulói Mezőberény legújabb szabadtéri futópályáját a Hosszú-tó körül. A szervezők 4 állomást alakítottak ki az 1100 méter hosszú pályán, ahol a diákok kvízkérdésekre válaszolva gyűjtöttek hasznos ismereteket a környékkel és a testmozgással kapcsolatosan. A célba érkezéskor csokimikulás és forró tea várta a gyerekeket.
    Bővebben...
  • 4 Varázslat a suliban

    A mai napon ismét ellátogatott hozzánk Kiss Péter kollégám, aki a Mobillabor program keretében ismét különlegesebbnél különlegesebb kísérlettel kápráztatott el minket. Idén szinte olyan kísérletekkel érkezett, amelyeket tanulók segítségével oldott meg. A tanulókkal készítettek elefántfogkrémet, lángot festettek, meggyújtották a metil-alkoholt. Villámokat állított elő egy kémcsőben.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

„Itthon” maradtak a fényesebb érmek

Szerda délelőtt a Molnár Miklós sportcsarnokban rendeztük a III. korcsoportos lány diákolimpia vármegyei döntőét, ahová iskolánk csapata mellett a szomszédos Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, a Gyulai Dürer Albert Általános Iskola és a Gyulai Implom József Általános Iskola 5. sz. tagintézménye jutott be. Mindkét elődöntőt magabiztosan nyerték a Berényi csapatok, így a bronzmeccsen gyulai, a döntőben berényi rangadókra került sor. A 3. helyet magabiztos játékkal a Dürer Albert Ált. Isk. csapata szerezte meg. A döntőben az esélyesebb gimnazisták érvényesítették a papírformát, és egy küzdelmes mérkőzésen megszerezték a vármegyei bajnoki címet. Iskolánk csapata ezzel az ezüstéremmel jogot szerzett a területi döntőben való részvételre, ahol a környező megyék bajnokai ellen lesz lehetősége kivívni az országos döntőbe jutást. Gratulálunk a részvevő csapatoknak.!

A csapat tagjai: Somlyai Hanna (7.a), Balta Linda, Berner Lea, Kovács Janka, Nagy Brigitta, Eszenyi Réka Kata, Kreisz Viktória (6.c osztály), Maléth Melinda (5.a-c), Gulyás Petra, Vágvölgyi Fruzsina Léna (5.c), Bíró Dóra, Plavecz Maja Anita (4.c)

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Edző: Zsíros Gábor 

. mai.mezobereny.hu