^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Légy egészséges! Légy Tudatos! Légy egészségtudatos! Élménynapon vettünk részt

    2025. március 28-án Gyulán a Légy egészséges! Légy tudatos! Légy egészségtudatos! programsorozat zárásaként élménynapon vehettek részt iskolánk Egészségőrzői. Az élménynap a gyulai Vigadóban kezdődött, ahol számos motiváló előadást hallgathattak meg. Az előadások után egy pazar ebéden vehettek rész, ami szintén az egészség jegyében telt, hiszen az összeállított szendvicsek telis-tele voltak egészségesebbnél egészségesebb zöldségekkel.
    Bővebben...
  • 2 XIV. Bartók Béla Népdaléneklő Verseny

    2025. március 31-én immár 14. alkalommal rendezték meg Vésztőn a Bartók Béla Népdaléneklő Versenyt, amely idén is számos tehetséges fiatalnak biztosított lehetőséget a megmérettetésre. A versenyzők négy korcsoportban, „szóló ének” kategóriában mutatták be műsorukat, amelyeket egy-egy tájegység vagy témakör népdalaiból állítottak össze.
    Bővebben...
  • 3 Színházlátogatás: Péter és Pál Lustaországban

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói 2025. március 12-én Diótörő bérletükkel a Jókai Színházba látogattak. Lehár Ferenc – Klemen Terézia: Péter és Pál Lustaországban című könnyed hangvételű, gyermekoperettből átdolgozott, igazán dallamos előadását nézték meg.
    Bővebben...
  • 4 Petőfi Sándor Szavalóverseny

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola megrendezte a Petőfi Sándor Szavalóversenyt a felső tagozatos tanulók részére. A verseny célja megszerettetni a diákokkal a verseket és a versmondás örömét. Petőfi Sándor versei mélyen beivódtak a magyar költészet gyökerébe. Költeményei nem csupán szavak, hanem érzelmek és gondolatok kavalkádja, amelyek az idők során számos ember szívében hagytak maradandó nyomot.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Digitális Témahét a Társadalomtudományi, idegen nyelvi és művészeti munkaközösségben

A digitális írástudás fejlesztése elengedhetetlen feladata a mai iskoláknak. A tanulók évről évre okosabban, magabiztosabban használják ezeket az eszközöket tanulási célra. Az iskola igyekszik, hogy a majdan a középiskolába, később a munka világába kilépő fiatalok magabiztos informatikai tudással rendelkezzenek az általános iskola végére. Ennek elősegítése céljából a Társadalomtudományi, idegen nyelvi és művészeti munkaközösség több osztályban is valósított meg programokat a Digitális Témahéten.

Az 5.a-c osztály csoportmunka keretében a magyar helyesírás szabályairól - QR kód segítségével - a világhálón bővítette az ismereteit, és játékos feladatokon keresztül felmérhette helyesírását. Az együttműködés és egymás segítése mellett, a tabletekkel a tanulók a helyesírásukat és a digitális eszközhasználatukat is fejlesztették.

Az 5. c osztály tanulói Petőfi Sándor János vitéz című művéről tanultakat változatos csoportmunkával foglalták össze. Miután mindegyik csoport végzett a feladatlapokkal, a digitális táblánál közösen is oldottak meg feladatokat, majd végül tableten tovább gyakorolhattak önállóan a gyerekek. A tableteket a nyelvtani szabályok gyakorlására is használtuk a következő tanórán.

A 6. a osztály tanulói magyar irodalom órán készítettek az aktuális témához egy-egy projektet legóból. Az elmúlt órákon Arany János: Toldi című elbeszélő költeményét olvasták és dolgozták fel. A tanulók kaptak feladatokat, melyeket digitális eszközök használatával kellett megoldaniuk. Tanórán csoportmunkában a tabletek játszották a főszerepet. A feladatok megoldásában a különböző keresőprogramok segítettek. Az interaktív táblánál játékos irodalmi kvíz tette próbára a gyerekek tudását. Minden rész összefoglalóját megnézhették az okostáblán, amiből rengeteg ötletet merítettek ahhoz, hogy legón megépíthessék a számukra legfontosabb mondanivalót.

Az ének-zene tantárgy keretein belül a 7.a osztály a  barokk zenével foglalkozott. A modern technológiák használata során az ének- és zenetanulás élvezetesebbé és interaktívabbá vált. A változatos feladatok felkeltették a tanulók figyelmét, és szívesen sajátíthassák el az ismereteket. A barokk korszakról számos digitális anyag érhető el, amelyek sokat segítettek a korszak megértésében és tanulmányozásában. A digitális játékok és az interaktív feladatok nagyon hatékonyan segítették a tudás megszerzését.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

. mai.mezobereny.hu