Kézműves foglalkozás húsvét előtt
2025. április 8-án az 1.d osztály közössége (szülők és gyerekek) húsvéti jelképek készítésével hangolódott a közelgő ünnepre. A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe. Jézus feltámadásának, az emberiség megváltásának ünnepe. Egyik szimbóluma a húsvéti nyúl. A foglalkozáson csuhényulat és csuhébabát készítettünk. A csuhébaba a locsolkodásra váró lányokat szimbolizálja. Mindkét alak elkészítéséhez száraz csuhélevelet használtunk. A babához 3 nagyobb levélre volt szükség. A fejnek való közepére kicsi diót csomagoltunk, majd rafiával szorosra kötöttük. A ruháját 2 levélből formáltuk, a karokat 3 levélcsíkból hármas fonással megfontuk. A fonatot vízszintesen a fej alá helyeztük, rafiával rögzítettük. Végezetül a fejre háromszög alakú csuhélevelet erősítettünk. A nyuszi készítése során több levelet körben egymásra illesztettünk. Az alsó és felső testrészt szorosan megkötött rafiával elválasztottuk. A füleket a levélvégekből formáltuk. Az elegáns nyuszinak levélcsíkból masnit kötöttünk. Kéznek, lábnak, farkincának barkaszemet ragasztottunk.
Az asztaldíszhez kizárólag természetes anyagokat használtunk. Fából készült, kis peremmel ellátott „tálkába” nyuszikat ragasztottak a gyerekek. A nyuszi testére (dió) mogyorót (fej), a mogyoróra fülnek 2 fél földimogyoróhéjat rögzítettek. A végtagok 4 babszemből, a pofa 2 lencseszemből, a farkinca borsószemből, a szem és az orr mustármagból formálódott. Bajusznak, fognak, masninak rafiadarabot használtak.
Tanítványaim nagy odafigyeléssel és örömmel készítették a húsvéti figurákat és az asztaldíszt. A másfél órás foglalkozás végére minden család természetes anyagból készült munkadarabbal lett gazdagabb. Köszönöm az együttlétet a foglalkozáson megjelent gyerekeknek és szülőknek.
A képeket ide kattintva tekinthetik meg!
Simon Anna