^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 „MIÉNK A SZÍNPAD!”

    2026. május 15-én került megrendezésre a „Miénk a színpad!” gyermekgála, az Orlai házban. A már hagyománnyá vált rendezvényen az általános iskola tanulói, valamint a művészeti iskola növendékei változatos produkciókkal örvendeztették meg szüleiket és a megjelent vendégeket.
    Bővebben...
  • 2 Lázár Ervin Program

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7. évfolyamos tanulói a Lázár Ervin Program keretében 2026. május 18-án megrendezésre kerülő Zenél a kastély című előadáson vettek részt a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskolában. A Duna Szimfonikus Zenekar tagjai bemutatták a hangszereiket (fuvola, oboa, klarinét, kürt), melyeken részleteket hallhattuk Farkas Ferenc: Régi magyar táncok, Csajkovszkij: A Hattyúk Tava, Mozart: Esz-dúr divertimento és Schubert: Katonainduló művekből.
    Bővebben...
  • 3 Nemzeti Emlékezetpedagógia Program

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola hetedik és nyolcadik évfolyamos tanulói Egerben (7. c, 7. d osztály), illetve Visegrádon (7.a, 8. c, 8. d osztály) a Nemzeti Emlékezetpedagógia Programon vettek részt. Egerben, a Dobó István Vármúzeumban az „Ostrom 38 napja” című múzeumpedagógiai foglalkozáson élményszerűen, egy társasjáték segítségével dolgozták fel a várháborúk korát, ezen belül is a vár ostromát.
    Bővebben...
  • 4 Könyvtári foglalkozás 6.a-c osztály

    A könyvtári olvasóprogram keretében a 6.a-c osztály látogatott el az iskola könyvtárába. Számba vettük könyvtárunk állományát, formai és tartalmi szempontból csoportosítottuk azokat. Ezen a foglalkozáson az ismeretterjesztő irodalomból választottam nekik témát, mégpedig a technika, műszaki tudományok köréből. Beszélgettünk a robotok világáról, alkalmazásukról a gyárakban, otthonainkban, a szolgáltató iparban, kereskedelemben, egészségügyben, oktatásban.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Mikulás ünnepség a Mezőberényi Általános Iskolában

Idén a Mezőberényi Általános Iskola és Művészeti Iskola diákjai különleges Mikulás-ünnepséget élhettek át. A Diákönkormányzat tagjai a korábbi évektől eltérő módon szerették volna megszervezni ezt a jeles napot, így valóban különleges élményben részesültek az iskola tanulói. Az ünnep során a Mikulás ellátogatott minden osztályhoz.

Az 1-4. évfolyamos tanulók számára a 3.c1 osztály készült különleges, interaktív előadással, amelyet osztályfőnökük, Fülöpné Dombi Ottilia tanító néni írt. Vidám, mozgalmas műsorukkal a Mikulás Birodalomba kalauzolták diáktársaikat. Megismerhették a Manógyárban dolgozó manók életét. A történetben a csintalan manótanoncok által okozott bonyodalom feloldásába a közönség is bekapcsolódhatott. A műsor alatt felcsendülő dallamokat Vozár M. Krisztián, a Művészeti Iskola zongoratanára kísérte, közös éneklésre buzdítva a közönséget.

A kitartó és lelkes munkával készülő 3.c1 osztály méltán érdemelte meg az elismerő tapsot, mellyel jutalmazták őket diáktársaik.

Ezúton is köszönjük minden résztvevő diák és segítő pedagógus munkáját. Bízunk benne, hogy jövőre újra hasonló élményben lehet részünk!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

. mai.mezobereny.hu