^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

  • 1 Márton hét

    A novemberi jeles napok között iskolánkban évek óta kiemelten foglalkozunk a Márton-napi hagyományokkal. A témahét keretein belül az iskola valamennyi német nyelvet tanuló diákja megismerkedik Márton legendájával és a hozzá tartozó szokásokkal.
    Bővebben...
  • 2 Átadták a megújult bélmegyeri iskolát

    Átadták a közel 190 millió forintból megújult Mezőberényi Általános Iskola Bélmegyeri Telephelyét pénteken délután. Az elmúlt évtizedekben az iskola épülete már nagyon megérett a rekonstrukcióra, ezért is volt fontos és időszerű a fejlesztés.
    Bővebben...
  • 3 Szépíró verseny 2022

    Ebben a tanévben immár hatodik éve került megrendezésre a fejlesztő foglalkozásokra járó tanulóink számára a szépíró verseny, amelyet hagyományos, jelenléti formában bonyolítottunk le. A november 14 – 17. közötti időszakban évfolyamonként zajlott le a megmérettetés, melyen 46 fő alsó és 48 fő felső tagozatos tanuló igyekezett a legszebb „kézírását elővenni”.
    Bővebben...
  • 4 Népdaléneklési verseny

    Az iskolánkban a 2. 3. és a 4. évfolyamos diákok körében, 2022. november 23-án megrendezésre került a Népdaléneklési verseny. A kis tanulóink és a tanító nénik egyaránt nagy izgalommal várták ezt az alkalmat, hiszen az elmúlt két évben nem volt lehetőség a megmérettetésre. A versenyzők először a kötelező dalt énekelték el.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

2022. NOVEMBER

Időpont

Program

1.

Kedd

 Mindenszentek napja

2.

Szerda

 

3.

Csütörtök

 

4.

Péntek

 

5.

Szombat

 

6.

Vasárnap

 

7.

Hétfő

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 6.b

 Márton napi témahét

8.

Kedd

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 6.c

9.

Szerda

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 6.d

 17,00: Pályaválasztási szülői értekezlet

10.

Csütörtök

 

11.

Péntek

 17,00: Márton napi felvonulás

12.

Szombat

 Cirkuszlátogatás – Fővárosi Nagycirkusz

13.

Vasárnap

 

14.

Hétfő

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 5.a

 14,00: Szépíró verseny – iskolai forduló 1-2.  (SNI, BTMN)

 14,30: Bázisintézményi program – Aktív Iskola

15.

Kedd

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 4.a

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 5.c

 14,00: Szépíró verseny – iskolai forduló 3-4.  (SNI, BTMN)

16.

Szerda

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 4.c

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 5.d

 14,00: Szépíró verseny – iskolai forduló 5-6.  (SNI, BTMN)

 Országos angol nyelvi tanulmányi verseny

17.

Csütörtök

 14,00: Szépíró verseny – iskolai forduló 7-8.  (SNI, BTMN)

18.

Péntek

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 4.d

19.

Szombat

 

20.

Vasárnap

 

21.

Hétfő

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 4.c-d

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 5.c-d

 14,30: XXXIV. Zrínyi Ilona Matematikaverseny iskolai forduló

22.

Kedd

 

23.

Szerda

 14,00: Népdaléneklési verseny 2-4. évfolyam

24.

Csütörtök

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 4.b

 16,30: Beiskolázási program

25.

Péntek

 1.Adventi gyertyagyújtás

 Központi felvételire való jelentkezés határideje

26.

Szombat

 

27.

Vasárnap

 

28.

Hétfő

 Szülők értesítése a tanulmányi előmenetelről

 IPR értékelés - alsó, Bélmegyer

29.

Kedd

 IPR értékelés - felső

30.

Szerda

 

 

2022. OKTÓBER

Időpont Program
1. Szombat  
2. Vasárnap  
3 Hétfő
 Világ Legnagyobb Tanórája
 Témanap: Társadalmi környezet: 1-2. évfolyam
 Család - otthon - rend , Család - iskola
4. Kedd  13:30: Diákolimpia-Körzeti mezei futóverseny-I-II-III-IV korcsoport - Békés
 Állatok Világnapja
 Világ Legnagyobb Tanórája
5. Szerda  Világ Legnagyobb Tanórája
 13:00-17:00: Hulladékgyűjtés (papír)

 Osztálykirándulás: 7. a-c Budapest
6. Csütörtök  Világ Legnagyobb Tanórája
 Aradi Vértanúk Emléknapja - megemlékezés
 08:30-13:00: Pályaválasztási Vásár a 8. évfolyam - Békéscsaba Csaba Park
 13:00-17:00: Hulladékgyűjtés (papír)
7. Péntek

 Világ legnagyobb Tanórája"ORLAI 200":    Rajzpályázat leadási határideje                                 

 Három hetet meghaladó projekt - 5. c

8. Szombat  
9. Vasárnap  
10. Hétfő
 16:00: Iskolaszék, Intézményi Tanács
 17:00: Iskolai SZMK
 08:00-12:00: Bemeneti mérés 8. a - szövegértés, matematika

 A Békés Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja által meghirdetett kreatív alkotói  pályázata: "Szakmák, melyeket szívesen választanál" címmel
11. Kedd  08:00-12:00: Pályaorientációs nap - külön terv szerint 
12. Szerda  08:00-12:00: Bemeneti mérés 8. c - szövegértés, matematika

 Pályaorientációs kirándulás Mezőhegyesi Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium 
13. Csütörtök  08:00-12:00: Bemeneti mérés 8. d - szövegértés, matematika
14. Péntek

 08:00-12:00: Bemeneti mérés 8. e - szövegértés,  matematika                                                         

 Intézményi Bozsik program
 "ORLAI 200" Városismereti feladatlapok leadása

15. Szombat  Munkanap: 2022. október 31-e ledolgozása (hétfő)
16. Vasárnap  
17. Hétfő  08:00-12:00: Bemeneti mérés 8. c- természettudomány, idegen nyelv

 "ORLAI 200": A plakátpályázat leadási határideje
 Simonyi Zsigmond Helyesírási verseny iskolai válogató
18. Kedd  08:00-12:00: Bemeneti mérés 8. d - természettudomány, idegen nyelv

 "ORLAI 200": 13:00: Városismereti vetélkedő
19. Szerda  08,00-12,00: Bemeneti mérés 8.a - természettudomány, idegen nyelv  Pályaorientációs kirándulás Gál Ferenc Egyetem Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
 Pályaorientációs kirándulás AASZC Bethlen Gábor Mezőgazdasági és Élelmiszeripari  Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium 
20. Csütörtök  08:00-12:00: Bemeneti mérés 8. e - természettudomány, idegen nyelv

 Origami Világnap - Bélmegyer
21. Péntek  Megemlékezés 1956.október 23-ról
 "ORLAI 200":  Plakátpályázat eredményhirdetése
 "ORLAI 200":  Városismereti vetélkedő eredményhirdetése
 "ORLAI 200":  Rajzpályázat eredményhirdetés

 "ORLAI 200":  Koszorúzás
22. Szombat  
23. Vasárnap  
24. Hétfő
 17:00: Pályaválasztási szülői értekezlet
25. Kedd  08:00-12:00: Bemeneti mérés 6. b - szövegértés, matematika
26. Szerda  08:00-12:00: Bemeneti mérés 6. c - szövegértés, matematika
27. Csütörtök  08:00-12:00: Bemeneti mérés 6. d - szövegértés, matematika
28. Péntek  
29. Szombat  
30. Vasárnap  
31. Hétfő  

 

 

2022. JÚNIUS

Időpont

Program

1.

Szerda

 Erzsébet-tábor - Zánka 8.a

AMI vizsgaidőszak

2.

Csütörtök

 Kézilabda Tavasz Kupa IV. kcs lány - Mezőberény

 AMI vizsgaidőszak

 17,00: Leendő elsős szülői értekezlet

3.

Péntek

 Megemlékezés június 4-ről – Trianoni emlékmű OPSKMM

 17,00 Gyermekgála

 Képzőművészeti kiállítás

4.

Szombat

 

5.

Vasárnap

 Pünkösd

6.

Hétfő

 Pünkösd

7.

Kedd

 Intézményi Bozsik-program  Grassroots Fesztivál I-IV. kcs. Mezőberény Sportpálya

8.

Szerda

 Témanap 1-2. évfolyam

 Természetes környezet: Séta a természetben

Témanap 3. évfolyam / Lakóhelyünk, intézmények

9.

Csütörtök

 Évszaknap - nyár

 Osztálykirándulás 2. a-c Szarvas

10.

Péntek

 

11.

Szombat

 

12.

Vasárnap

 

13.

Hétfő

 Iskolai Sportnap

 17,00: - Városi pedagógusnap

14.

Kedd

 

15.

Szerda

 DÖK nap

16.

Csütörtök

 Szerenád

17.

Péntek

 

18.

Szombat

 9,00 - Ballagás

19.

Vasárnap

 

20.

Hétfő

 

21.

Kedd

 18,00: Tanévzáró ünnepély, Mezőberény

22.

Szerda

 16,00: Tanévzáró ünnepély, Bélmegyer

23.

Csütörtök

 

24.

Péntek

 

25.

Szombat

 

26.

Vasárnap

 

27.

Hétfő

 

28.

Kedd

 

29.

Szerda

 

30.

Csütörtök

 

1.

Péntek

 

2.

Szombat

 

3.

Vasárnap

 

4.

Hétfő

 

 

2022. MÁJUS

Időpont

Program

1.

Vasárnap

Munka ünnepe

2.

Hétfő

 E-Dia mérés - 3. évfolyam

3.

Kedd

 LEP program: 8. évfolyam - Budapest

 E-Dia mérés - 2. évfolyam

 7,30: Diákolimpia megyei elődöntő III. kcs.

 JóPálya Vetélkedő - 2. forduló

 18,00: Szülői értekezletek a 6. évfolyam számára

4.

Szerda

 8,00-12,00: Digitális országos mérés - 8.a

 18,00: Szülői értekezletek a 7. évfolyam számára

5.

Csütörtök

 8,00-12,00: Digitális országos mérés - 8.c

 Diákolimpia atlétika III-IV. kcs. Megyei Döntő Békéscsaba

 18,00: Szülői értekezletek a 8. évfolyam számára

6.

Péntek

 8,00-12,00: Digitális országos mérés - 8.d és 8.e

 18,00: Szülői értekezletek az 5. évfolyam számára

7.

Szombat

 

8.

Vasárnap

 

9.

Hétfő

 8,00-12,00: Digitális országos mérés - 8.d 8.e

 9,00 - Szimfonikus bemutató az 1-4. évfolyamnak - M.M. Sportcsarnok

 18,00: Szülői értekezletek a 1. évfolyam számára

10.

Kedd

 8,00-12,00: Digitális országos mérés - 8.a

 Madarak fák napja

 18,00: Szülői értekezletek a 2. évfolyam számára

11.

Szerda

 8,00-12,00: Digitális országos mérés - 8.c

 Roma kultúrtörténeti vetélkedő 2. forduló

 18,00: Szülői értekezletek a 3. évfolyam számára

12.

Csütörtök

 8,00-12,00: Digitális országos mérés - 8.d és 8.e

 18,00: Szülői értekezletek a 4. évfolyam számára

13.

Péntek

 10,00-13,00 Intézményi Bozsik-program Grassroots  Fesztivál I-IV. kcs. Mezőberény Sportpálya

14.

Szombat

 Szülők bálja Bélmegyer

15.

Vasárnap

 Sulikézi Fesztivál 3-4.o. Hajdúnánás

16.

Hétfő

 8,00-12,00: Digitális országos mérés - 8.d 8.e

 Hulladékgyűjtés  (papírgyűjtés)

 17,00: Szülői munkaközösségi megbeszélés

17.

Kedd

 JóPálya vetélkedő - 3. forduló Békéscsaba

18.

Szerda

 8,00-12,00: Digitális országos mérés - 6.a-c

19.

Csütörtök

 8,00-12,00: Digitális országos mérés - 6.d és 6.e

20.

Péntek

 10,00-13,00: Határtalanul felkészítő órák

21.

Szombat

 Osztálykirándulás Nyíregyháza 5.b

 Osztálykirándulás Nyíregyháza 1-4.b

22.

Vasárnap

 

23.

Hétfő

 8,00-12,00 Digitális országos mérés - 6.a-c

24.

Kedd

 8,00-12,00 Digitális országos mérés - 6.d

25.

Szerda

 8,00-12,00 Digitális országos mérés - 6.e

 Határtalanul program - 7. évfolyam

26.

Csütörtök

 Határtalanul program - 7. évfolyam

27.

Péntek

 Intézményi Bozsik-program Grassroots Fesztivál - Mezőberény

 Határtalanul program - 7. évfolyam

 Színházlátogatás alsó tagozat 3. előadás - Békéscsaba

28.

Szombat

 Határtalanul program - 7. évfolyam

29.

Vasárnap

 Határtalanul program - 7. évfolyam

30.

Hétfő

 AMI vizsgaidőszak

 Erzsébet-tábor - Zánka 8.a

31.

Kedd

 Tavaszi Szivacskézilabda Fesztivál 2-4.o. - Mezőberény

 10,00:  LEP program - 1. évfolyam Mezőberény PU

 14,00: Matematika verseny

 Erzsébet-tábor - Zánka 8.a

 AMI vizsgaidőszak

 

2022. ÁPRILIS

Időpont

Program

1.

Péntek

 

2.

Szombat

 

3.

Vasárnap

 

4.

Hétfő

 Digitális témahét 3.a, 4.c, 1-4. b osztályok

 Digitális témahét: 5. c osztály

                              8. a osztály

                              6. a-c osztály

 Digitális témahét: 7. c, 7. e 8. c 8. e                             

5.

Kedd

 Kosárlabda-Diákolimpia III. kcs. fiú Megyei Döntő - Mezőberény

6.

Szerda

 Labdarúgás-Diákolimpia I-II-III. kcs. Körzeti Döntő - Mezőberény

7.

 

 

Csütörtök

 

 

 

 Évszaknap-Tavasz

 9,00: LEP 3. évfolyam Békéscsaba Jókai Színház

 16,30 „Nyuszi ül a fűben…”- Hangszeres, húsvéti játékház és szülői fórum

8.

Péntek

 

9.

Szombat

 

10.

Vasárnap

 

11.

Hétfő

 A költészet napja

12.

Kedd

 Gastro tábor 8.a - Madarász Lovastanya

13.

Szerda

 A holokauszt áldozatainak emléknapja megemlékezés

 Gastro tábor 8.a - Madarász Lovastanya

14.

Csütörtök

 Tavaszi szünet

15.

Péntek

 Nagypéntek - Munkaszüneti nap

16.

Szombat

 

17.

Vasárnap

 Húsvét

18.

Hétfő

 Húsvét

19.

Kedd

 Tavaszi szünet

20.

Szerda

 Tavaszi szünet utáni első tanítási nap

21.

Csütörtök

 8,00-18,00: Beiratkozás

 Atlétika egyéni bajnokság III-IV. kcs. Diákolimpia-Körzeti Döntő Békés

22.

Péntek

 8,00-14,00: Beiratkozás

 Föld Napja

23.

Szombat

 

24.

Vasárnap

 

25.

Hétfő

 Szakmai Sztár Fesztivál - Budapest 6-7. évfolyamból tanulók

 Fenntarthatóság és környezettudatosság témahét

 Fenntarthatóság-környezettudatosság témahét

26.

Kedd

 13,00: LEP:7. évfolyam - Szarvas

27.

Szerda

 Szavalóverseny-Mezőberény     

28.

Csütörtök

 Iskolai népdaléneklési verseny

29.

Péntek

 

30.

Szombat

 

 

2022. MÁRCIUS

Időpont

Program

1.

Kedd

 

2.

Szerda

 14,30: „Egyedül nem megy…” Szociális kompetenciafejlesztés a tehetséggondozásban -  Bázisintézményi bemutató

 LEP: Fővárosi Nagycirkusz 6. évfolyam

3.

Csütörtök

 

4.

Péntek

 Kézilabda IV. kcs lány Diákolimpia megyei selejtező - Gyula

5.

Szombat

 

6.

Vasárnap

 

7.

Hétfő

 Pénzügyi és vállalkozói témahét

 14,00: Zrínyi Ilona Matematikaverseny 2. fordulója

8.

Kedd

 

9.

Szerda

 8,00: DSD I Írásbeli nyelvvizsga – 8. a

10.

Csütörtök

 LEP: Békéscsabai Jókai Színház 5. évfolyam

11.

Péntek

 Megemlékezés március 15-ről  

12.

Szombat

 

13.

Vasárnap

 

14.

Hétfő

 

15.

Kedd

 Nemzeti Ünnep

16.

Szerda

 

17.

Csütörtök

 

18.

Péntek

 

19.

Szombat

 

20.

Vasárnap

 

21.

Hétfő

 Happy hét

 8,00-16,00: Tanulói adatlapok módosítása tovább tanulók részére

22.

Kedd

 8,00-16,00: Tanulói adatlapok módosítása tovább tanulók részére

 A víz világnapja

 LEP: Corvinus Teátrum 2. évfolyam

23.

Szerda

 Témanap: 3. évfolyam - Építészet és a természet kapcsolata

 Témanap: 1-2. évfolyam -Épített környezet. Iskola és környéke

 Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

24.

Csütörtök

 Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

25.

Péntek

 

26.

Szombat

 Munkanap (hétfői munkarend)

27.

Vasárnap

 

28.

Hétfő

 

29.

Kedd

 

30.

Szerda

 8,00:DSD I szóbeli nyelvvizsga – 8.a

31.

Csütörtök

 

 

2022. FEBRUÁR

Időpont

Program

1.

 Kedd

 09,00-15,00: Békés Megyei Geocaching játék

 16,00: Iskolaszék, Intézményi Tanács

 17,00: Iskolai Szülői Munkaközösség

2.

 Szerda

 09,00-15,00: Békés Megyei Geocaching játék

3.

 Csütörtök

 

4.

 Péntek

 

5.

 Szombat

 

6.

 Vasárnap

 

7.

 Hétfő

 08,00-18,00: Továbbtanulási lapok szülői aláírása

 14,00: Zrínyi Ilona Matematikaverseny - iskolai forduló

8.

 Kedd

 08,00-16,00: Továbbtanulási lapok szülői aláírása

 Farsang Bélmegyer

9.

 Szerda

 17,00: Leendő elsősök - szülői értekezlet OPSKMM

10.

 Csütörtök

 

11.

 Péntek

 

12.

 Szombat

 

13.

 Vasárnap

 

14.

 Hétfő

 Célnyelvi országok ünnepei: Farsangi szokások, Valentin nap

15.

 Kedd

 

16.

 Szerda

 

17.

 Csütörtök

 11,00: DSD I Pilotprüfung (7. osztály)

18.

 Péntek

 

19.

 Szombat

 

20.

 Vasárnap

 

21.

 Hétfő

 

22.

 Kedd

 

23.

 Szerda

 DECATHLON B33 KOSÁRLABDA DIÁKOLIMPIA

24.

Csütörtök

 

25.

Péntek

 A kommunisták és egyéb diktatúrák áldozatainak emléknapja

 (megemlékezés -iskolarádió).

26.

Szombat

 

27.

Vasárnap

 

28.

Hétfő

 

 

 

2022. január

Időpont

Program

1.

Szombat

 Újév

2.

Vasárnap

 

3.

Hétfő

 

4.

Kedd

 

5.

Szerda

 

6.

Csütörtök

 Mézes uzsonna az alsó tagozaton

 15,00:Bérletes előadás a Békéscsabai Jókai Színházban

7.

Péntek

 

8.

Szombat

 

9.

Vasárnap

 

10.

Hétfő

 Félévi vizsgák - Alapfokú Művészeti Tagintézmény

11.

Kedd

 Félévi vizsgák - Alapfokú Művészeti Tagintézmény

12.

Szerda

 Félévi vizsgák - Alapfokú Művészeti Tagintézmény

13.

Csütörtök

 A Szép Magyar Beszéd verseny iskolai fordulója

14.

Péntek

 

15.

Szombat

 

16.

Vasárnap

 

17.

Hétfő

 

18.

Kedd

 

19.

Szerda

 

20.

Csütörtök

 Szavalóverseny-Bélmegyer

21.

Péntek

 I.félév zárása.

22.

Szombat

 10,00: Központi írásbeli felvételi

23.

Vasárnap

 

24.

Hétfő

 

25.

Kedd

 

26.

Szerda

 

27.

Csütörtök

 14,00: Pótló központi írásbeli felvételi

28.

Péntek

 Értesítés a tanulmányi eredményekről

29.

Szombat

 

30.

Vasárnap

 

31.

Hétfő

 

 

 

. mai.mezobereny.hu