^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

 • 1 Tájékoztatás

  Tájékoztatás a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beiratkozásról
  Bővebben...
 • 2 Beiratkozás

  Tisztelt Leendő Első Osztályos Szülők!
  Bővebben...
 • 3 TÁJÉKOZTATÓ A TANTERMEN KÍVÜLI,DIGITÁLIS MUNKARENDBEN VALÓ RÉSZVÉTEL SORÁN MEGVALÓSULÓ ADATKEZELÉSRŐL

  A tantermen kívüli, digitális munkarendbenvégzett oktatás a már megszokott, tantermi órától eltérő adatkezeléseket is maga után vonhat.
  Bővebben...
 • 4 Beiratkozási lap a Mezőberényi Általános Iskola Alapfokú Művészeti Iskolájába a 2020/2021-es tanévre

  Kedves Szülők! Ez a Beiratkozási lap regisztrációt jelent a művészeti iskolánk jelenlegi tanulói számára, illetve előzetes beiratkozást a zeneművészet vagy a képzőművészet iránt érdeklődő gyermekek, tanulók részére.
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

Sportnap Muronyban

Iskolánk az idei esztendőben is csatlakozott az Európai Diáksport Napjához. 2019. szeptember 27-én a Muronyi tagintézménye adott helyet annak a mozgás- és sportprogramnak, amit a pedagógusok szerveztek a tanulóknak, ahol az egyetlen ajánlott programelem a szimbolikus, adott évnek megfelelő futótáv ˗ idén 2019 méter ˗ teljesítése volt.

A napot a 3., 4., 5., és 6. évfolyamos tanulók úszással kezdték, a többiek csoportmunkában ismerkedtek a sportágakkal: puzzle-t raktak ki, ami különböző sportágak fényképeiből tevődött össze, majd ismereteket szereztek az általuk nem ismert sportokról.

Iskolánk az idei esztendőben is csatlakozott az Európai Diáksport Napjához. 2019. szeptember 27-én a Muronyi tagintézménye adott helyet annak a mozgás- és sportprogramnak, amit a pedagógusok szerveztek a tanulóknak, ahol az egyetlen ajánlott programelem a szimbolikus, adott évnek megfelelő futótáv ˗ idén 2019 méter ˗ teljesítése volt.

A napot a 3., 4., 5., és 6. évfolyamos tanulók úszással kezdték, a többiek csoportmunkában ismerkedtek a sportágakkal: puzzle-t raktak ki, ami különböző sportágak fényképeiből tevődött össze, majd ismereteket szereztek az általuk nem ismert sportokról. Ezután megbeszéltük a gyerekekkel, hogy helyi viszonyokban ki, milyen sportot űz. Szó volt az olimpiáról, és híres magyar olimpikonokról. A sportcsarnokban különböző állomásokat készítettünk a tanulóinknak. Lehetett pingpongozni, kosárra dobni, gátat futni, hulahopp karikázni, ugrókötelezni. Készültünk sorversennyel, és természetesen lefutottuk a 2019 métert.

A különböző tevékenységek során a legfontosabb cél a mozgás örömének megtapasztalása, és a sportolás iránti vágy felkeltése volt.

Ezután megbeszéltük a gyerekekkel, hogy helyi viszonyokban ki, milyen sportot űz. Szó volt az olimpiáról, és híres magyar olimpikonokról. A sportcsarnokban különböző állomásokat készítettünk a tanulóinknak. Lehetett pingpongozni, kosárra dobni, gátat futniörömének megtapasztalása, és a sportolás iránti vágy felkeltése volt.

A képeket ide kattintva tekinthetik meg!             

                                                                       Cinanóné Varró Pálma

. mai.mezobereny.hu