^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

 • 1 PEDAGÓGUSNAPI ELISMERÉSEK 2022

  Pedagógusnapra a Miniszter Elismerő Oklevele kitüntetésben részesült a Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium pedagógusa, Szentkutiné Ollé Ágnes. Szentkutiné Ollé Ágnes a nevelőtestület elhivatott és elkötelezett pedagógusa, munkaközösség-vezető. Munkájára mindig a minőség, a magas színvonal a jellemző.
  Bővebben...
 • 2 MBERÉNYIROMÁK sikeres szereplése nemzetközi roma kultúrtörténeti vetélkedőn

  éget ért a közel egy hónapos versenysorozat, amelyen iskolánkat képviselhettük. Úgy gondoljuk, hogy sikeresen vettük az akadályokat – ahogyan azt ígértük -, s végül a 84 csapatból holtversenyben 6. helyezést értünk el.
  Bővebben...
 • 3 Versenyeredmények 2021-2022. tanév

  Versenyeredmények 2021-2022. tanév
  Bővebben...
 • 4 Tanévzáró

  Iskolánkban 2022. június 21-én a tanévzáró ünnepéllyel befejeződött a 2021/2022-es tanév. A kiváló tanulmányi előmenetelű és a kitűnő tanulók tanév végén könyvjutalomban részesültek. Az átadásra kerülő könyvjutalmakat a Gyulai Tankerületi Központ biztosította.
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

Az iskolánkban ebben az évben is megrendezésre kerül

a HÁROM HETET MEGHALADÓ KÖRNYEZETVÉDELMI PROJEKT,

 melyben idén az 5.d osztály vesz részt.

Több mint három héten keresztül ismerkedünk a téma fontosságával, az élő és élettelen környezet egymásra utaltságával.

Amivel foglalkozni fogunk:

Hulladék és szemét                Víz és szennyvíz                    Egészséges életmód

Jelenleg mindenkit a koronavírus foglalkoztat.

Mára egyértelművé vált a koronavírus-járvány és a természet pusztítása közötti kapcsolat. A járványhelyzet idején változott az emberiség szokásrendje. Jelentősen csökkent a légszennyeződés, a közlekedés károsanyag kibocsájtása. Földünk fellélegzett.

Három héttel kitolódott az előző évhez képest a túllövés napja, az a nap, amikor az adott évben az emberiség igénye az elérhető természeti erőforrásokra meghaladja a Földünk által újratermelni képes készletet.

Mindez azt mutatja, hogy igenis tehetünk szokásrendjeink változtatásával a Földünkért.

Figyeljünk oda! Igyekezzünk kevesebb energiát, vizet használni, gyűjtsük szelektíven a hulladékot, készítsünk komposztot, ne vásároljunk felesleges dolgokat, közlekedjünk természettudatosan!

A bolygónk és az emberiség élete a tét.

Éljünk felelősségteljesen!

„Mutass példát, csak tedd a dolgod,
s az unokádnak add tovább!

Maradjon élőn, élhetően,
utánunk is meg a világ!”

Aranyosi Ervin: Egy szép világot adj tovább (részlet)

. mai.mezobereny.hu