^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

 • 1 Kedves Szülők! Kedves Leendő Elsős Gyerekek!

  Karácsony közeledtével ebben a kis összeállításban szeretnénk bemutatni, hogy a Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium alsó tagozatos diákjai hogyan készülődnek az ünnepekre. Reméljük, hogy nemsokára Ti is el tudtok majd jönni szüleitekkel iskolánkba és személyesen is tudunk találkozni!
  Bővebben...
 • 2 SZÜLŐI TÁJÉKOZTATÓ

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium nevében szeretettel köszöntöm Önöket a 2020/2021-es tanév indulása alkalmából. Örülök annak, hogy a tanévet biztonságosan, a hagyományos oktatási keretek között kezdhettük el. Annak érdekében, hogy ezt a formát meg is őrizhessük, minden tőlünk telhetőt megteszünk a megelőzés érdekében. Ehhez kérem az Önök támogatását és együttműködését.
  Bővebben...
 • 3 KEDVES LEENDŐ ELSŐS SZÜLŐK!

  Hamarosan indul a 2021-2022-es tanév. Személyesen sajnos még nem tudunk találkozni az óvodában és az iskolában, viszont számunkra nagyon fontos, hogy időben megismerkedhessenek iskolánk életével, pedagógusainkkal, induló osztályainkkal.
  Bővebben...
 • 4 Karácsonyi témahét Bélmegyeren

  Az év 51. hetében, a december 16-tól 20-ig tartó időszakban karácsonyi témahét volt Bélmegyeren. A tanulók e hét minden napján fejtettek rejtvényt a karácsonyi ünnepkörhöz kötődően. Rejtőzködő képeket kerestek alak-háttér megkülönböztetésére, összegyűjtötték a tanult karácsonyi dalokat, megnézték Erich Kastner regényének megfilmesített változatát, A két Lottit.
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

Szépíró verseny 2020

Napjainkban, amikor a géppel való írás majdnem teljesen kiszorította a kézírást, fontos felhívnunk a figyelmet a folyóírás tanulásának és gyakorlásának jelentőségére.

A kézzel való írás több képességterület együttes, összehangolt működését igénylő tevékenység, fejlesztő hatása közismert.

Egy folyóírással írt szép munka látványa esztétikai élmény. Öröm a tanárnak, s a jól végzett munka örömét adja a diáknak is, hiszen tudása legjavát nyújtva, figyelmét koncentrálva sikerülhet csak a feladat megoldása.

 Az idei iskolai Szépíró verseny, melyet a fejlesztő foglakozáson résztvevő tanulók körében hirdettünk meg, a 2020. november 9-23. közötti időszakban került megrendezésre.

A tanulók a megadott határidőig egyénileg, szabadidejükben készíthették el a másolási feladatot.

A zsűri a kiírásnak megfelelően benyújtott pályamunkákat értékelte.

A közel kilencven tanuló igyekezete, teljesítménye elismerésre méltó!

Eredmények:

I.  kategória: 2. évfolyam

   

III. kategória: 5-6. évfolyam

 

I. hely:

Reszelő Ivó Izmael

2.c

 

I. hely:

Kolompár Evelin Anita

5.d

II. hely:

Kolompár Mihály

2.d

 

II. hely:

Rövid Jácint

6.e

III. hely:

Balogh Rubina Florentina

2.c

 

III. hely:

Mezei Liliána

6.d

Különdíj:

Kolompár János Szantiágó

2.c

 

Különdíj:

Burai Ivett

6.c

             

II. kategória: 3-4. évfolyam

   

IV. kategória: 7-8. évfolyam

 

I. hely:

Reszelő Liliána Emma

3.d

 

I. hely:

Kruzics Brigitta

7.c

II. hely:

Rácz Ferenc

4.c

 

II. hely:

Bereczki Barna

7.c

III. hely:

Kovács Tünde Franciska

4.d

 

III. hely:

Márkus Renáta

7.a

Különdíj:

Gyöngyösi Melitta

4.c

 

Különdíj:

Lakatos László

7.c

 

A nyerteseknek gratulálunk!

A többiek ne csüggedjenek, inkább készüljenek, mert a versenyt megrendezzük jövőre is!

 

Mezőberény, 2020. november 26.                               

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!

A Fejlesztő, nevelési, tehetséggondozó

                                                                                                munkaközösség képviseletében

                                                                                                        Mátyásné Adamik Ildikó

                                                                                                        munkaközösség - vezető

. mai.mezobereny.hu