^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Diákönkormányzati nap 2026

    2026. június 18-án ismét eljött az év egyik legjobban várt napja, megrendezésre került iskolánk Diákönkormányzati napja. Az idei esemény különösen sokszínű programokkal várta a diákokat, hiszen mindenki számára akadt izgalmas elfoglaltság. A nap során a tanulókat két csoportban eltérő programokon vehettek részt. A 8. évfolyam tanulói egy kedves hagyományt elevenítettek fel: barátságos sportmérkőzésre hívták ki tanáraikat. A kihívás nem volt kis dolog, a csapatok floorballban és rögbiben is összecsaptak egymással, a hangulat pedig végig lelkes és vidám maradt.
    Bővebben...
  • 2 Határtalanul Erdélyben 2026. - Beszámoló

    2026. június 02-07. között a Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7.a és 7.c osztályos tanulói(29 fő + 3 kísérő) a Határtalanul program jóvoltából Erdélyben tölthetett 6 napot. Célunk Erdély csodás tájainak, történelmének, kultúrájának, lakóinak megismerése volt.
    Bővebben...
  • 3 Boldogságóra az 1.c osztályban „Fenntartható boldogság”

    Az 1.c osztály tanulói „a fenntartható boldogság” témakört dolgozták fel a boldogságóra program júniusi témájaként. Ráhangolódásként Bagdi Bella: Jobb veled a világ c. dalával indult az óra. Majd az óráink mottója került kiválasztásra: „ A jóllét olyan készség, amely tanulható és gyakorolható.” (Richard J. Davidson)
    Bővebben...
  • 4 Tanulmányi kirándulás

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1.c osztálya tanulmányi kiránduláson vett részt a Madarász lovastanyán. Ugyan eső utáni időben érkeztek a gyerekek a lovastanyára, de a lovaskocsin énekelt „Süss fel nap” c. dal csodákat tett, kisütött a napocska. Ami még fokozta a kellemes délelőtt hangulatát. Egy finom tea elfogyasztása és a rendszabályok ismertetése után, a gyerekek tettek egy nagy sétát a tanya területén. Megismerkedtek az állatokkal, megnézhették a pici malacokat, a kiskacsákat és a kiscsikót is.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Iskolánk alsó tagozatán az idén is nagy siker volt a Fenntarthatósági Témahét

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a köznevelésben 2021. április 19-23. között hirdette meg a Fenntarthatósági Témahetet, amelynek célja a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése iskolai keretek között.

A fenntarthatóságot több szempontból is meg lehet közelíteni, ezért minden évben kiválasztanak három témát, amelyet körbejárnak. Ezúttal az erdő, mint ökoszisztéma, a zöld gazdaság és a fenntartható közösségek című témakör került előtérbe.

Iskolánk alsó tagozata is csatlakozott a programhoz.

Az 1-2. osztályosok beszélgettek az erdők fontosságáról. Ehhez kacsolódóan készítették el az erdő szintjeihez kapcsolódó interaktív fát, valamint a flipbookot. Erdő Ernő bácsi meséit nézték meg és megtanulták a "Szelektív kuka dalt". A fenntartható életmód, valamint a fenntartható családi és az iskolai közösség témakörben elmélyültek a csomagolásmentes vásárlás és életmód kialakításában. Foglalkoztak a környezetük védelmével, a szelektív hulladék gyűjtésének fontosságával, valamint megbeszélték, hogy milyen fontos az egészséges életmód, zöldség-gyümölcs fogyasztása és a rendszeres testmozgás. Tablókat, rajzokat készítettek. 

A 3-4. osztályosok felidézték ismereteiket a papír újrahasznosításról, a szelektív hulladékok gyűjtéséről, az energia-takarékosságról. Beszélgettek, diákat, képeket, videókat néztek a Föld védelméről, a víz és energiaellátásról, a szelektív hulladékgyűjtésről, a víz körforgásáról, a megújuló energiaforrásokról. Megemlékeztek a Föld napjáról. Rajzokat is készítettek és dughagymát ültettek. Testnevelés órán „szelektív hulladékgyűjtő” váltóversenyen alkalmazták megszerzett ismereteiket.

A bélmegyeri alsó tagozatos gyerekek is részt vettek a fenntarthatósági témahét programjain. Újrahasznosítható anyagból szélmalmot készítettek. Beszélgettek a  megújuló energiaforrásokról, megemlékeztek a Föld napjáról.

A Fenntarthatósági Témahéten a délutáni foglalkozásokon is a környezetvédelemmel, fenntarthatósággal kapcsolatos ismeretek kerültek előtérbe

Beszélgetések révén bővítették tudásukat az erdőben élő állatok és növények megóvásának fontosságáról. Szókirakóval, kreatív alkotásokkal, különböző hulladékok gyűjtőedénybe válogatásával tanulták az új fogalmakat, mélyítették meglévő ismereteiket. Több csoport „A Föld bolygó mesél a gyerekeknek” című rövidfilmet nézte és beszélte meg, s adott választ arra a kérdésre, hogyan védhetjük meg bolygónkat a káros környezeti hatásoktól.

Szóba került a helyes, egészségtudatos táplálkozás is.

Több csoportban megvitatták a családi költségvetést, hogyan lehet csökkenteni a kiadásokat takarékoskodással. Beszéltek a tudatos vásárlásról.

Fejlesztő foglalkozásokon az alsó tagozatosok PET palackból készített játékkal, képes memóriajátékok, színezők, ismeretterjesztő szövegek segítségével ismerkedtek az újrahasznosítás, szelektív hulladékgyűjtés, veszélyes hulladék fogalmával. A gyerekek játékos, cselekvő módon, interaktív feladatok által tanulhatták meg, hogy egy kis odafigyeléssel sokat tehetnek környezetükért, a Föld védelméért.

A témahetet a gyerekek munkáinak kiállításával zártuk, amely az iskola II. emeleti aulájában tekinthető meg. A kiállítás bemutatja tanulóink, pedagógusaink kreativitását, kézügyességét, fantáziáját, a téma megközelítésének sokoldalúságát.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!  

                       Mezeiné Szegedi Erzsébet és Kecskeméti Ildikó

. mai.mezobereny.hu