^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Kémiai kísérlet vagy varázslat?

    Idén ismét ellátogatott Kiss Péter kémiatanár kollégám az iskolánkba. Idén is elkápráztatott bennünket látványosabbnál látványosabb kísérleteivel.Gyártott elefántfogkrémet, villámokat zárt kémcsőbe, PET palackot repített a levegőbe, meggyújtotta a saját kezét, színes füstöket eregetett az udvaron, stb.
    Bővebben...
  • 2 Szavalóverseny

    A magyar költészet napja felé közeledve, 2024. április 10-én került megrendezésre iskolánk szavalóversenye, melyre 1-től 4. osztályig jelentkezhettek a gyerekek. Az időpont rendhagyó volt, hiszen a tavaszi szünet ideje is lehetőséget adott a felkészülésre. A versenyzők létszáma igazolta a lelkesedést. Mindenki szavalatában érezhető volt az alapos felkészülés és a tanító nénik odaadó munkája.
    Bővebben...
  • 3 DSD I szóbeli nyelvvizsga

    A mai nap délutánján lezajlott a DSD I nyelvvizsga szóbeli része is. A vizsgán öt 8. a-c osztályos tanuló vett részt, amely elsöprő sikert hozott. Mind az 5 tanuló sikeres B1 szintű szóbeli nyelvvizsgát tett. A vizsga három részből állt: az első részben a vizsgabiztosok által feltett kérdésekre kellett válaszolni, majd bemutatták az általuk kidolgozott Power Point prezentációt egy választott témából, végül az előadásuk témájáról beszélgettek a vizsgáztatókkal.
    Bővebben...
  • 4 „Kertész leszek, fát nevelek…” Digitális témahét a 2.c osztályban

    Azzal kezdtük a hetet, hogy meghallgattuk Koncz Zsuzsa dalát, amely nagyon megindította a gyerekeket. Életkoruknak megfelelően, természetesen ők azt hallották ki a szövegből, hogy meg kell mentenünk a Földünket, és azon kezdtek el ötletelni, hogy mi mit tehetünk ezért. Arra jutottunk, hogy a héten kertészkedni fogunk….
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Madarak és fák napja az alsó tagozaton

A világ első madarak és fák napját Chernel István, a híres ornitológus szervezte meg 1902-ben a párizsi európai madárvédelmi egyezmény alapján. Az ünnep Herman Ottó közreműködésével vált 1906-ban hivatalossá. Egy 1994-es miniszteri rendelet alapján a Madarak és fák napja május 10-e.

Magyarország legrégebbi zöld ünnepe jó alkalom arra, hogy a gyerekekkel természeti környezetünk megismeréséről és védelméről még többet beszélgessünk.

Az egyik elsős osztályban több tanórán is előkerült a téma, foglalkoztak a madarak világával, az erdők életével. Színeztek madaras képet a matematikai műveletek mögé bújtatva. Készítettek madárfészket kivágott madarakkal.

Magyar órán közösen alkottak egy rövid történetet képek segítségével, mely a madarak védelméről szólt. A gyerekek csoportokban dolgozva mondatokat alkottak a képekről, majd a képen lévő eseményeket sorba rendezték. Végül a történetet pár mondatban le is írták a füzetbe. 

Látogatást tettek a Városi Ligetbe, ahol kialakítottak a természetben  kis osztálytermüket, és csoportokban dolgozva ismeretterjesztő szövegeket dolgoztak fel a gyerekek. Négy ismert madarunkról olvashattak, majd madaraink neveit le is írták a kis fóliás táblákra. Szókártyák segítségével gyorsolvasás gyakorlása is megtörtént. 

A könyvtárban is több csoporttal a Madarak és fák jegyében telt a hét. A könyvekből vett ismeretek a madarakról nagyon érdekelte a tanulókat. A nagyobb gyermekekkel madarak csivitelését hallgatták meg a technika segítségével. Közmondásokkal, szólásokkal is megismerkedtek és meghallgattak egy rövid kis előadást a Madarak és fák napja keletkezéséről is. A kisebbek mesét hallgattak meg az erdő életéről. A foglalkozás végén mindannyian szívesen kölcsönözték a megismert könyveket.

A „Madarak és fák napja” alkalmából az 1.c osztály – kihasználva a gyönyörű napsütést  - sétára indult a közeli Hosszú-tóhoz.

Fő céljuk az volt, hogy az előző napi elméleti tudást gyakorlati ismeretté váltsák. A 23 gyermek hátizsákkal, pléddel, kulaccsal felszerelkezve indult a közeli tóhoz, hogy megfigyelje a növény- és állatvilágot. A vidám séta közben, a fák árnyékában, még környezetismeret óra megtartására is sor került.

Remek kirándulás volt, a természet adta csodás lehetőségeket kihasználva tértek vissza az iskolába.  

Láthatóan, mindenki jól érezte magát!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!

Hoffmann Sándorné

intézményvezető-helyettes

. mai.mezobereny.hu