^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 MÁSODSZORRA IS ELSŐ

    Ebben a tanévben folytatódott az elmúlt tanévben indított „Légy egészséges! Légy tudatos! Légy egészségtudatos!” című, az egészségfejlesztést és egészségnevelést fókuszba állító program. Célja a Gyulai Tankerületi Központ fenntartásában működő köznevelési intézmények tanulóinak testi-lelki-értelmi egészségének támogatása, egészségtudatos magatartásának fejlesztése.
    Bővebben...
  • 2 Tanévzáró

    Iskolánkban 2024. június 26-án a tanévzáró ünnepéllyel befejeződött a 2023/2024-es tanév. A kiváló tanulmányi előmenetelű és a kitűnő tanulók tanév végén könyvjutalomban részesültek. Az átadásra kerülő könyveket a Gyulai Tankerületi Központ biztosította. Az idei tanévben 27 első osztályos tanuló kiváló tanulmányi előmenetelről szóló bizonyítványt kapott.
    Bővebben...
  • 3 Iskolai sportnap

    2024.június 19-én rendezte iskolánk a hagyományos, egész iskolát megmozgató év végi sportnapot. Iskolánk alsó tagozatos tanulói két csoportban - az1-2. és a 3-4. osztályosok külön - ezen a napon, egy sportfesztiválon vettek részt. A fesztiválon tíz különböző állomáson, játékos és sport feladatokkal találkoztak a gyerekek. A gyakorlatok között akadtak különféle labdajátékok, lufis ügyességi pálya, nyári játékok, mint például frízbe vagy tollaslabda, de megjelentek a logikai képesség fejlesztő feladatok is.
    Bővebben...
  • 4 Szerenád 2024.

    2024. június 20-án tartottuk a 8. évfolyam hagyományos szerenádját. Az ünnepségen az osztályok változatos műsorokkal készültek, így köszönve el tanáraiktól. Volt társastánc és néptánc bemutató, ének, illetve köszöntő. A szerenád fényét emelte, hogy minden osztály külön is énekelt a tanáraiknak.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Madarak és fák napja az alsó tagozaton

A világ első madarak és fák napját Chernel István, a híres ornitológus szervezte meg 1902-ben a párizsi európai madárvédelmi egyezmény alapján. Az ünnep Herman Ottó közreműködésével vált 1906-ban hivatalossá. Egy 1994-es miniszteri rendelet alapján a Madarak és fák napja május 10-e.

Magyarország legrégebbi zöld ünnepe jó alkalom arra, hogy a gyerekekkel természeti környezetünk megismeréséről és védelméről még többet beszélgessünk.

Az egyik elsős osztályban több tanórán is előkerült a téma, foglalkoztak a madarak világával, az erdők életével. Színeztek madaras képet a matematikai műveletek mögé bújtatva. Készítettek madárfészket kivágott madarakkal.

Magyar órán közösen alkottak egy rövid történetet képek segítségével, mely a madarak védelméről szólt. A gyerekek csoportokban dolgozva mondatokat alkottak a képekről, majd a képen lévő eseményeket sorba rendezték. Végül a történetet pár mondatban le is írták a füzetbe. 

Látogatást tettek a Városi Ligetbe, ahol kialakítottak a természetben  kis osztálytermüket, és csoportokban dolgozva ismeretterjesztő szövegeket dolgoztak fel a gyerekek. Négy ismert madarunkról olvashattak, majd madaraink neveit le is írták a kis fóliás táblákra. Szókártyák segítségével gyorsolvasás gyakorlása is megtörtént. 

A könyvtárban is több csoporttal a Madarak és fák jegyében telt a hét. A könyvekből vett ismeretek a madarakról nagyon érdekelte a tanulókat. A nagyobb gyermekekkel madarak csivitelését hallgatták meg a technika segítségével. Közmondásokkal, szólásokkal is megismerkedtek és meghallgattak egy rövid kis előadást a Madarak és fák napja keletkezéséről is. A kisebbek mesét hallgattak meg az erdő életéről. A foglalkozás végén mindannyian szívesen kölcsönözték a megismert könyveket.

A „Madarak és fák napja” alkalmából az 1.c osztály – kihasználva a gyönyörű napsütést  - sétára indult a közeli Hosszú-tóhoz.

Fő céljuk az volt, hogy az előző napi elméleti tudást gyakorlati ismeretté váltsák. A 23 gyermek hátizsákkal, pléddel, kulaccsal felszerelkezve indult a közeli tóhoz, hogy megfigyelje a növény- és állatvilágot. A vidám séta közben, a fák árnyékában, még környezetismeret óra megtartására is sor került.

Remek kirándulás volt, a természet adta csodás lehetőségeket kihasználva tértek vissza az iskolába.  

Láthatóan, mindenki jól érezte magát!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!

Hoffmann Sándorné

intézményvezető-helyettes

. mai.mezobereny.hu