^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Alapfokú Művészeti Iskola – néptánc tanszaki bemutatók

    Az Alapfokú Művészeti Iskolában a 2024-2025-ös tanévben indított néptánc tanszak I. félévének zárásaként megrendezésre kerültek a csoportok félévi vizsgái, tanszaki bemutatói. A „Kis csoport”–ban az előkészítő, kezdő néptánccsoport első féléves tananyaga népi játékokból és néptánc előkészítő gyakorlatokból állt.
    Bővebben...
  • 2 Meggyújtottuk a harmadik gyertyát is az adventi koszorún

    December 14-én, szombaton reggel az alsó tagozatos gyerekekkel mi is közösen ünnepeltünk. Összegyűltünk az aulában, megálltunk meg egy rövid pillanatra, meghallgattunk az alsó tagozatos énekkar és a Média szakkör adventi műsorát.
    Bővebben...
  • 3 NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY

    Hagyományainkhoz híven iskolánk alsó tagozatán 2024. november 28-án került megrendezésre a népdaléneklési verseny, melyre sok tanuló jelentkezett. A négy évfolyamon összesen 44 gyermek mérettette meg magát. Az elhangzott dalok meséltek nekünk a múltról, a természetről, az örömökről és bánatokról, a magyar lélek gazdagságáról. Csodálatos volt hallgatni, ahogy a hangjaikkal életre keltették a régi dallamokat.
    Bővebben...
  • 4 2. Adventi gyertyagyújtás az alsó tagozaton

    Az alsó tagozatos gyerekek nagy izgalommal várják idén is a karácsonyt. Az adventi időszakot négy héten át egy kis műsorral ünnepeljük meg, melyre nagy lelkesedéssel készülnek az énekkaros és a magyar szakkörös tanulók. December 7-én már a második gyertyát gyújtotta meg az adventi angyalunk, mely eseményt az énekkar az Adventi hírnök című dallal kísért.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Környezetvédelmi projekt az 5.d-ben

2021. szeptember 15. és október 8. között került megrendezésre iskolánk 5. d osztályban a három hetet meghaladó Környezetvédelmi projekt.

Napjaink környezeti kihívásai arra hívják fel a figyelmünket, hogy ha nem változtatunk a szemléletünkön, ha nem valósítjuk meg cselekedeteinkben a fenntartható fejlődés biztosításának alapelveit, nagyon szomorú jövőt biztosítunk gyermekeinknek.

Fontosnak tartottam, hogy a tanulók saját maguk tapasztalják meg a környezetvédelemmel kapcsolatos tennivalókat, tapasztalatot szerezzenek megfigyelésük, munkájuk során, erősödjenek meg abba a tudatban, hogy a környezetvédelmi fenntartóság rendkívül fontos. Alakuljon ki bennük az a hajlam, hogy tartsák fontosnak a természetre megóvását.

A projekt három részterülete:

  • Hulladékgazdálkodás,
  • Fák a természetben,
  • Egészséges táplálkozás.

Az első héten a környezetszennyezés és a hulladékgazdálkodás volt a téma.

Fogyasztói társadalmunkban számos környezetpusztító, az ökológiai egyensúlyt felborító hatás éri a világot. Éppen ezért a környezeti nevelés feladatai között igen fontos szerepet tölt be a hulladékok helyes kezelése, a szelektív hulladékgyűjtés, a tudatos fogyasztás és vásárlás gyakorlatának elsajátítása, ezáltal is a fenntartható, környezetkímélő fejlődés folyamatának elősegítése.

Hangsúlyt helyeztünk arra, hogy a tanulók:

  • legyenek tisztában a megújuló energiák újrahasznosításával,
  • a természetes anyagok feldolgozásával - Miből mi készült régen és ma?
  • a megszerzett ismereteket használják és adják tovább.

A második héten az iskolaudvaron összeszedett gesztenyéket elültettük. Tavaszig gondozzuk őket, majd a kis facsemetéket ládákba fogjuk kiültetni. Célunk az, hogy a ballagó diákoknak facsemetét adjunk ajándékba.

A projektünk harmadik hete az egészséges táplálkozás jegyében telt.

Természettudomány órán a zöldséges kert növényeiről és gyümölcseiről tanulunk. A gyerekek megtanulták, hogy lehetőleg mindig az évszaknak megfelelő, friss zöldségféléket és gyümölcsöket fogyasztanak. Az egészség megőrzéséhez így biztosíthatjuk a létfontosságú vitaminokat, rostokat és ásványi anyagokat, amelyeket a gyümölcsök és zöldségfélék tartalmaznak. Arra hívtam fel a figyelmüket, hogy táplálkozzanak minél változatosabban.

Az ismereteket felhasználva gyümölcstálat készítettünk.

A projekt során a célom végig az élményszerzés, a tapasztalatgyűjtés volt, tevékenykedtető, kooperatív munkaforma keretében.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!

Tóth Zoltánné

biológia tanár

. mai.mezobereny.hu