^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Épített környezet

    A korábbi évekhez hasonlóan ebben a tanévben is megtartottuk 1-2. évfolyamon az Épített környezet elnevezésű témanapot. A délelőtt folyamán információkat gyűjtöttünk az építkezéshez használt építőanyagokról, a házépítésről. Megnéztük a Mezőberényben található középületeket és beszélgettünk arról, milyen ügyeket lehet intézni bennük, miért fontosak a városban élő emberek életében.
    Bővebben...
  • 2 Boldogságóra a 2.c1 osztályban

    2025. február 17-én boldogságórákkal indítottuk a napot a második osztályban. A február témája a megküzdés gyakorlása volt. A téma jeligéjét, mottóját Szepesi Máriától választottuk: „..ami nehéz, fájdalmas erőfeszítéseket kíván, egyedül attól nőnek lelki izmaid.” Mivel éppen ezen a napon a Macskák világnapja van, és igen sok cicaszerető gyermek van az osztályunkban, előzetes feladatot is kaptak a tanulók.
    Bővebben...
  • 3 Télűző Nyitott Műhelyfoglalkozás

    2025. február 19-én került megrendezésre a Profilii Alapítvány által támogatott „Halmozottan hátrányos helyzetű fiatalok integrációját segítő néptánc és néphagyomány-őrző projekt megvalósítása” elnevezésű pályázat első eseménye a Mezőberényi Általános Iskolás Tanulókért Alapítvány szervezésében.
    Bővebben...
  • 4 „Itt a farsang áll a bál”

    „Végre elérkezett a farsangolás időszaka újra” - kiáltották vidáman iskolánk alsó tagozatos tanulói a 2025. 02. 11-én megrendezésre került farsangi összejövetelen. Napokkal előtte már készültek a kisdiákok, hogy méltóképp megünnepeljük a farsangot, elbúcsúztassuk a telet egy vidám összejövetellel. A Luther téren álló épület farsangi díszbe öltözött.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Környezetvédelmi projekt az 5.d-ben

2021. szeptember 15. és október 8. között került megrendezésre iskolánk 5. d osztályban a három hetet meghaladó Környezetvédelmi projekt.

Napjaink környezeti kihívásai arra hívják fel a figyelmünket, hogy ha nem változtatunk a szemléletünkön, ha nem valósítjuk meg cselekedeteinkben a fenntartható fejlődés biztosításának alapelveit, nagyon szomorú jövőt biztosítunk gyermekeinknek.

Fontosnak tartottam, hogy a tanulók saját maguk tapasztalják meg a környezetvédelemmel kapcsolatos tennivalókat, tapasztalatot szerezzenek megfigyelésük, munkájuk során, erősödjenek meg abba a tudatban, hogy a környezetvédelmi fenntartóság rendkívül fontos. Alakuljon ki bennük az a hajlam, hogy tartsák fontosnak a természetre megóvását.

A projekt három részterülete:

  • Hulladékgazdálkodás,
  • Fák a természetben,
  • Egészséges táplálkozás.

Az első héten a környezetszennyezés és a hulladékgazdálkodás volt a téma.

Fogyasztói társadalmunkban számos környezetpusztító, az ökológiai egyensúlyt felborító hatás éri a világot. Éppen ezért a környezeti nevelés feladatai között igen fontos szerepet tölt be a hulladékok helyes kezelése, a szelektív hulladékgyűjtés, a tudatos fogyasztás és vásárlás gyakorlatának elsajátítása, ezáltal is a fenntartható, környezetkímélő fejlődés folyamatának elősegítése.

Hangsúlyt helyeztünk arra, hogy a tanulók:

  • legyenek tisztában a megújuló energiák újrahasznosításával,
  • a természetes anyagok feldolgozásával - Miből mi készült régen és ma?
  • a megszerzett ismereteket használják és adják tovább.

A második héten az iskolaudvaron összeszedett gesztenyéket elültettük. Tavaszig gondozzuk őket, majd a kis facsemetéket ládákba fogjuk kiültetni. Célunk az, hogy a ballagó diákoknak facsemetét adjunk ajándékba.

A projektünk harmadik hete az egészséges táplálkozás jegyében telt.

Természettudomány órán a zöldséges kert növényeiről és gyümölcseiről tanulunk. A gyerekek megtanulták, hogy lehetőleg mindig az évszaknak megfelelő, friss zöldségféléket és gyümölcsöket fogyasztanak. Az egészség megőrzéséhez így biztosíthatjuk a létfontosságú vitaminokat, rostokat és ásványi anyagokat, amelyeket a gyümölcsök és zöldségfélék tartalmaznak. Arra hívtam fel a figyelmüket, hogy táplálkozzanak minél változatosabban.

Az ismereteket felhasználva gyümölcstálat készítettünk.

A projekt során a célom végig az élményszerzés, a tapasztalatgyűjtés volt, tevékenykedtető, kooperatív munkaforma keretében.

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!

Tóth Zoltánné

biológia tanár

. mai.mezobereny.hu