^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

 • 1 Kupak és elemgyűjtési akció

  Szeretnél Te is környezettudatosabban élni?
  Bővebben...
 • 2 Márton napi témahét

  Ha november, akkor Márton napja. Mint minden ünnepnek, úgy ennek is megvannak a saját hagyományai, népszokásai, jellegzetességei. Iskolánkban már évek óta kiemelten foglalkozunk ezzel a jeles nappal.
  Bővebben...
 • 3 Szépíró verseny 2021

  Intézményünkben már ötödik éve minden tanévben szépíró versenyre invitáljuk fejlesztő foglalkozásra járó tanulóinkat. Erre most a november 15-23. közötti időszakban került sor. Az idén Csukás István, K. László Szilvia, Romhányi József gondűző, tréfás verseiből válogattunk másolni valót. Kihívás volt ez a javából, mert nemcsak kézügyességre, de koncentrált figyelemre, kitartásra is szükség volt a feladat teljesítéséhez.
  Bővebben...
 • 4 Szülői tájékoztató

  Szülői tájékoztató
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

A közlekedés forradalma a XIX. században

A Társadalomtudományi, idegen nyelvi és művészeti munkaközösség az idei tanévben újra meghirdette történelmi plakátversenyét, ezúttal „A közlekedés forradalma a XIX. században” címmel, ezáltal is megemlékezve Magyarország első, Pest és Vác közötti vasútvonal átadásának 175. évfordulójáról.

A közlekedés robbanásszerű fejlődése az ipari forradalom után figyelhető meg, és része mindennapjainknak. A gyerekek annak néztek utána, honnan indult a közlekedési eszközök fejlődése, milyen járművek álltak az emberek rendelkezésére a XIX. században.

Az 5-6 és 7-8. osztályos gyerekek kötetlen technikával készíthették el plakátjaikat. Nagyon sok ötletes, egyedi, szép alkotás született. Az külön öröm volt számunkra, hogy ennyi tanulónkat megérintett ez a téma.

A döntés most sem volt egyszerű, a zsűri hosszasan gondolkodott és válogatott az elkészült pályaművek között, mire sikerült kiválasztani a díjazottakat.

Az alábbi eredmények születtek:

5-6. évfolyamban                           I. helyezett: Balta Roland, Hoffmann Adrienn 5. c

                                                   II. helyezett:      Oláh Zoltán Lajos 5.b

                                                   III. helyezet:      Czinanó Tatjána 5.c

                                                   Különdíj:           Eszenyi Gergő Noel 6.a-c

 

7-8. évfolyam:                                I. helyezett:       Rövid Jáncint 7.e

                                                    II. helyezett:      Benyovszki Zoé 7.a

                                                    III. helyezett:     Fesető Boldizsár, Varga Máté 7.a

                                                    Különdíj:           Oláh Fanni, Tóth Nikolett Virág 7.d

 

Gratulálunk a nyerteseknek, és mindenkinek, aki részt vett a pályázaton. Köszönjük munkájukat!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg!

                                              

                                                                                                                                             A munkaközösség tagjai

. mai.mezobereny.hu