Első adventi gyertyagyújtás az alsó tagozaton
Lobog az első gyertyaláng!
Karácsonyt várva lázban a föld,
Isteni gyermeket köszönt.
(Hamar István: Friss fenyőág)
A magyar népi hagyomány kulturális örökségünk. Olyan tudást őriz, mely hosszú évszázadokon át csiszolódott, kristályosodott, s végül kinccsé, a magyar nép kincsévé vált.
A gyermekekhez közel áll a néphagyomány által közvetített világ. Segít beilleszkedni az élet ritmikus rendjébe, megélheti saját gyökereit a népmeséken, népi játékokon át egészen az ünnepekig.
A mai gyerekek élethelyzete viszont távol áll a népszokások világától. Ezért iskolánk feladatának tartja a néphagyomány ápolását, tiszteletét is.
Alsó tagozaton erre kiváló lehetőséget nyújt a tanórákon túl a tanulóink számára a magyar és a média szakkör és az alsó tagozatos énekkar. Szép számmal vesznek részt a foglalkozásokon a harmadik és negyedik évfolyamból a diákok.
Az ünnepek lehetőséget adnak arra, hogy kizökkenjünk a hétköznapokból. Mivel közösségben éli át a gyermek, ezért erősítik az összetartozást, a kisebb-nagyobb csoporthoz való kötődést.
A magyar szakkör tagjai négy héten keresztül kitartó munkával készülnek az adventi műsorokra. Nagy izgalommal kerestünk verseket, történeteket az adventi szokásoktól, advent angyalaitól, fényeitől egészen a kis Jézus megszületéséig. A szakkörökön próbákat tartunk, és meghitt hangulatban készülődünk az ünnepre.
Az iskola aulájában, péntekenként a tanulók reggeli köszöntése után tartjuk meg műsorainkat.
Az idén november 25-én került sor az első adventi megemlékezésre, az ünnepi műsort az alsó tagozatosok énekkara nyitotta meg.
Az ünnepek megélése, átélése segíti az ünnepelni tudást, mely a családi otthonokban tovább folytatódik.
A képeket ide kattintva tekinthetik meg!
Kissné Bartóki Erzsébet
munkaközösség-vezető