^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Épített környezet

    A korábbi évekhez hasonlóan ebben a tanévben is megtartottuk 1-2. évfolyamon az Épített környezet elnevezésű témanapot. A délelőtt folyamán információkat gyűjtöttünk az építkezéshez használt építőanyagokról, a házépítésről. Megnéztük a Mezőberényben található középületeket és beszélgettünk arról, milyen ügyeket lehet intézni bennük, miért fontosak a városban élő emberek életében.
    Bővebben...
  • 2 Boldogságóra a 2.c1 osztályban

    2025. február 17-én boldogságórákkal indítottuk a napot a második osztályban. A február témája a megküzdés gyakorlása volt. A téma jeligéjét, mottóját Szepesi Máriától választottuk: „..ami nehéz, fájdalmas erőfeszítéseket kíván, egyedül attól nőnek lelki izmaid.” Mivel éppen ezen a napon a Macskák világnapja van, és igen sok cicaszerető gyermek van az osztályunkban, előzetes feladatot is kaptak a tanulók.
    Bővebben...
  • 3 Télűző Nyitott Műhelyfoglalkozás

    2025. február 19-én került megrendezésre a Profilii Alapítvány által támogatott „Halmozottan hátrányos helyzetű fiatalok integrációját segítő néptánc és néphagyomány-őrző projekt megvalósítása” elnevezésű pályázat első eseménye a Mezőberényi Általános Iskolás Tanulókért Alapítvány szervezésében.
    Bővebben...
  • 4 „Itt a farsang áll a bál”

    „Végre elérkezett a farsangolás időszaka újra” - kiáltották vidáman iskolánk alsó tagozatos tanulói a 2025. 02. 11-én megrendezésre került farsangi összejövetelen. Napokkal előtte már készültek a kisdiákok, hogy méltóképp megünnepeljük a farsangot, elbúcsúztassuk a telet egy vidám összejövetellel. A Luther téren álló épület farsangi díszbe öltözött.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

1. Jó gyakorlat megnevezése: Évszaknapok

Jó gyakorlat eredete: egy helyen, egy időben a teljes 1-4. évfolyamos tanuló foglalkoztatása

Jó gyakorlat bevezetésének dátuma: 2000-2001. tanév

Célcsoport: 1-4. évfolyam tanulói

Intézménytípus: általános iskola

Jó gyakorlat alkalmazási területe: órarendbe épített tanórákon, tanévenként 4 alkalommal

Jó gyakorlat humán-erőforrás igénye:

Eszközigény: nem igényel egyedi eszközöket

Időigény: 4 tanítási óra, tanévenként 4 alkalommal

Jó gyakorlat célja: a projekt módszer, mint korszerű tanítási forma beépítése a mindennapi oktatásba, projekt-napok szervezése az alsó tagozatos gyermekek érdeklődésének megfelelően a négy évszakhoz csoportosított örömteli, kreatív és ismeretszerző tevékenységek biztosításával.

Jó gyakorlat leírása: Minden évszak kezdetekor egy-egy projekt-napot szervezünk az 1-4. osztályos tanulók részére. Ezeket a napokat az adott évszak eseményeihez, ünnepeihez, hagyományaihoz kötjük, tantárgyi kapcsolódással, meghatározott tematika alapján. A közös megnyitón megtörténik a nap programjának kihirdetése, majd osztálykeretben folytatódik az adott évszaknak megfelelően, a tantermekben, a helyi piacon, a szabadban, kiránduló helyeken, alkalomszerűen külső partner bevonásával. A foglalkozásokon készült produktumok bemutatását, értékelését követően a napot közös éneklés zárja.

Az évszaknapok jellemzői: Élményszerű, közös tevékenység, az egy közösséghez tartozás élménye; Változatos, érdekes programok; Tapasztalva - játszva tanulás; Együttműködés; Jó hangulat.

Jó gyakorlat megosztásának formája: hospitálás, helyszíni tapasztalatszerzés, szakmai konzultáció, mentorálás, az adaptációs folyamatba ágyazott felkészítés, tervezési dokumentáció megosztása

. mai.mezobereny.hu