^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail:mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Alapfokú Művészeti Iskola – néptánc tanszaki bemutatók

    Az Alapfokú Művészeti Iskolában a 2024-2025-ös tanévben indított néptánc tanszak I. félévének zárásaként megrendezésre kerültek a csoportok félévi vizsgái, tanszaki bemutatói. A „Kis csoport”–ban az előkészítő, kezdő néptánccsoport első féléves tananyaga népi játékokból és néptánc előkészítő gyakorlatokból állt.
    Bővebben...
  • 2 Meggyújtottuk a harmadik gyertyát is az adventi koszorún

    December 14-én, szombaton reggel az alsó tagozatos gyerekekkel mi is közösen ünnepeltünk. Összegyűltünk az aulában, megálltunk meg egy rövid pillanatra, meghallgattunk az alsó tagozatos énekkar és a Média szakkör adventi műsorát.
    Bővebben...
  • 3 NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY

    Hagyományainkhoz híven iskolánk alsó tagozatán 2024. november 28-án került megrendezésre a népdaléneklési verseny, melyre sok tanuló jelentkezett. A négy évfolyamon összesen 44 gyermek mérettette meg magát. Az elhangzott dalok meséltek nekünk a múltról, a természetről, az örömökről és bánatokról, a magyar lélek gazdagságáról. Csodálatos volt hallgatni, ahogy a hangjaikkal életre keltették a régi dallamokat.
    Bővebben...
  • 4 2. Adventi gyertyagyújtás az alsó tagozaton

    Az alsó tagozatos gyerekek nagy izgalommal várják idén is a karácsonyt. Az adventi időszakot négy héten át egy kis műsorral ünnepeljük meg, melyre nagy lelkesedéssel készülnek az énekkaros és a magyar szakkörös tanulók. December 7-én már a második gyertyát gyújtotta meg az adventi angyalunk, mely eseményt az énekkar az Adventi hírnök című dallal kísért.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

1. Jó gyakorlat megnevezése: Évszaknapok

Jó gyakorlat eredete: egy helyen, egy időben a teljes 1-4. évfolyamos tanuló foglalkoztatása

Jó gyakorlat bevezetésének dátuma: 2000-2001. tanév

Célcsoport: 1-4. évfolyam tanulói

Intézménytípus: általános iskola

Jó gyakorlat alkalmazási területe: órarendbe épített tanórákon, tanévenként 4 alkalommal

Jó gyakorlat humán-erőforrás igénye:

Eszközigény: nem igényel egyedi eszközöket

Időigény: 4 tanítási óra, tanévenként 4 alkalommal

Jó gyakorlat célja: a projekt módszer, mint korszerű tanítási forma beépítése a mindennapi oktatásba, projekt-napok szervezése az alsó tagozatos gyermekek érdeklődésének megfelelően a négy évszakhoz csoportosított örömteli, kreatív és ismeretszerző tevékenységek biztosításával.

Jó gyakorlat leírása: Minden évszak kezdetekor egy-egy projekt-napot szervezünk az 1-4. osztályos tanulók részére. Ezeket a napokat az adott évszak eseményeihez, ünnepeihez, hagyományaihoz kötjük, tantárgyi kapcsolódással, meghatározott tematika alapján. A közös megnyitón megtörténik a nap programjának kihirdetése, majd osztálykeretben folytatódik az adott évszaknak megfelelően, a tantermekben, a helyi piacon, a szabadban, kiránduló helyeken, alkalomszerűen külső partner bevonásával. A foglalkozásokon készült produktumok bemutatását, értékelését követően a napot közös éneklés zárja.

Az évszaknapok jellemzői: Élményszerű, közös tevékenység, az egy közösséghez tartozás élménye; Változatos, érdekes programok; Tapasztalva - játszva tanulás; Együttműködés; Jó hangulat.

Jó gyakorlat megosztásának formája: hospitálás, helyszíni tapasztalatszerzés, szakmai konzultáció, mentorálás, az adaptációs folyamatba ágyazott felkészítés, tervezési dokumentáció megosztása

. mai.mezobereny.hu