^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: altalanosiskola@mezobereny.hu

 • 1 Kupak és elemgyűjtési akció

  Szeretnél Te is környezettudatosabban élni?
  Bővebben...
 • 2 Márton napi témahét

  Ha november, akkor Márton napja. Mint minden ünnepnek, úgy ennek is megvannak a saját hagyományai, népszokásai, jellegzetességei. Iskolánkban már évek óta kiemelten foglalkozunk ezzel a jeles nappal.
  Bővebben...
 • 3 Szépíró verseny 2021

  Intézményünkben már ötödik éve minden tanévben szépíró versenyre invitáljuk fejlesztő foglalkozásra járó tanulóinkat. Erre most a november 15-23. közötti időszakban került sor. Az idén Csukás István, K. László Szilvia, Romhányi József gondűző, tréfás verseiből válogattunk másolni valót. Kihívás volt ez a javából, mert nemcsak kézügyességre, de koncentrált figyelemre, kitartásra is szükség volt a feladat teljesítéséhez.
  Bővebben...
 • 4 Szülői tájékoztató

  Szülői tájékoztató
  Bővebben...
 • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

  A Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen, három tagintézményben és négy telephelyen látja el feladatait.
  Bővebben...

Pályaorientációs nap

Intézményünkben 2021. október 19-én ismét lehetőség nyílt a Pályaorientációs nap megszervezésére az 1-8. évfolyamon.

Az egésznapos rendezvény célja az volt, hogy a gyerekek minél megalapozottabban és időben felkészüljenek a pályaválasztásra, mert a jó pálya- és iskolaválasztás hosszú időre befolyásolja életüket. A gyerekek érdeklődését változatos programok keltették fel egy-egy foglalkozás, szakma iránt.

A rendhagyó osztályfőnöki órákon érdekes és hasznos ismeretekre tehettek szert az egyes foglalkozással kapcsolatosan, játékos formában ismerkedtek meg egy-egy szakma lehetőségeivel, a nagyobbak önismereti teszteket töltöttek ki.

A felső tagozaton a meghívott középfokú intézmények tájékoztatói segítették a tanulókat abban, hogy mindenki ki tudja választani a számára megfelelő továbbtanulási irányt, segítsen nekik a döntéshozatalban, a pályaválasztásban.

A munka világában való jártasságnak fontos része a pályaismeret, hiszen az a cél, hogy a pályaválasztó fiatalok eligazodjanak a pályák, a szakmák világában. Így a pályaorientációs napon nem csak a közvetlenül pályaválasztás előtt álló tanulók vettek részt, hanem iskolánk valamennyi tanulója.

Az üzemlátogatások során pedig a helyszínen tapasztalhatták meg egy-egy foglalkozás, hivatás szépségét és kihívásait.

 

1. évfolyam

1. a osztály      saját program Bővebben>>

1. c osztály      Piac Bővebben>>

1. a-c osztály    saját program Bővebben>>

 

2. évfolyam

2. a-c osztály     Berényi Textil Kft Bővebben>>

2. c  osztály       Tópart Vendéglő Bővebben>>

2. d osztály        Tűzoltóság Bővebben>>

 

3. évfolyam

3. a osztály         Fábafém Ipari és Kereskedelmi Kft. Bővebben>>

3. c osztály         Fábafém Ipari és Kereskedelmi Kft. Bővebben>>

3. d osztály         Kolozsi József Gépipari és Kereskedelmi Kft. Bővebben>>

 

4. évfolyam

4. a osztály         Úszás - Saját program Bővebben>>

4. c osztály         Úszás - Saját program Bővebben>>

4. d osztály         Sziráczki Pékség Bővebben>>

 

5. évfolyam

5. b osztály     Panoráma Étterem Bővebben>>

5. c osztály     Úszás - Saját program Bővebben>>

5. d osztály     Kolozsi József Gépipari és Kereskedelmi Kft. Bővebben>>

 

6. évfolyam

6. a-c osztály   Fábafém Ipari és Kereskedelmi Kft. Bővebben>>

6. d osztály     Kolozsi József Gépipari és Kereskedelmi Kft. Bővebben>>

6. e osztály     Úszás - Saját program Bővebben>>

 

7-8. évfolyam

A Pályaválasztási napra öt középiskolát hívtunk meg intézményünkbe, hogy részletes tájékoztatást adjanak az intézményeikről, továbbá a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság képviselői az országos pályaorientációs tevékenységük keretén belül tájékoztatást adtak a szakma iránt érdeklődő tanulóknak.

A „Pályaválasztási workshopon” lehetősége volt a 7-8. évfolyamos tanulóknak felkeresni az alábbi középiskolákat:

 • BSZC Vásárhelyi Pál Technikum
 • BSZC Kemény Gábor Technikum
 • BSZC Trefort Ágoston Technikum (egyéb okok miatt nem tudott eljönni)
 • BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium
 • Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium
 • Békés Megyei Rendőr-főkapitányság

A középiskolák képviselői: tanárok, diákok a helyszínen először rövid bemutatót tartottak az intézményükről, a megszerezhető szakmákról, majd szakmabemutatót tartottak. Lehetőség volt tanulóinknak, hogy kérdezzenek, beszélgessenek a pályaválasztással kapcsolatban.

 

7. évfolyam

7. a osztály Bővebben>>

7. c osztály Bővebben>>

 

8. évfolyam

8. a osztály Bővebben>>

8. c osztály Bővebben>>   

 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Békés Megyei Igazgatósága szervezésében az alábbi intézményekben pályaorientációs üzemlátogatáson vettek részt hetedikes és nyolcadikos tanulóink:

 • Gyomaendrődön a Bethlen Gábor Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és
   Kollégium
 • Mezőhegyesen a Mezőhegyesi Kozma Ferenc Szakgimnázium,
   Szakközépiskola és Kollégium, Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt.
 • Békésen október 20-án a Gál Ferenc Egyetem Technikum és Szakképző Iskola

 

7. d és 8. d osztály Bővebben>>

7. e és 8. e osztály Bővebben>>

 

Köszönjük az említett cégek, vállalkozások vezetőinek, szakembereinek, hogy fogadták iskolánk tanulóit, hogy lehetőséget adtak a szakmalátogatásra segítve ezzel tanulóink pályaválasztási döntését.

 

Mihalik Árpádné

intézményvezető-helyettes

. mai.mezobereny.hu