^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 Diákönkormányzati nap 2026

    2026. június 18-án ismét eljött az év egyik legjobban várt napja, megrendezésre került iskolánk Diákönkormányzati napja. Az idei esemény különösen sokszínű programokkal várta a diákokat, hiszen mindenki számára akadt izgalmas elfoglaltság. A nap során a tanulókat két csoportban eltérő programokon vehettek részt. A 8. évfolyam tanulói egy kedves hagyományt elevenítettek fel: barátságos sportmérkőzésre hívták ki tanáraikat. A kihívás nem volt kis dolog, a csapatok floorballban és rögbiben is összecsaptak egymással, a hangulat pedig végig lelkes és vidám maradt.
    Bővebben...
  • 2 Határtalanul Erdélyben 2026. - Beszámoló

    2026. június 02-07. között a Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7.a és 7.c osztályos tanulói(29 fő + 3 kísérő) a Határtalanul program jóvoltából Erdélyben tölthetett 6 napot. Célunk Erdély csodás tájainak, történelmének, kultúrájának, lakóinak megismerése volt.
    Bővebben...
  • 3 Boldogságóra az 1.c osztályban „Fenntartható boldogság”

    Az 1.c osztály tanulói „a fenntartható boldogság” témakört dolgozták fel a boldogságóra program júniusi témájaként. Ráhangolódásként Bagdi Bella: Jobb veled a világ c. dalával indult az óra. Majd az óráink mottója került kiválasztásra: „ A jóllét olyan készség, amely tanulható és gyakorolható.” (Richard J. Davidson)
    Bővebben...
  • 4 Tanulmányi kirándulás

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1.c osztálya tanulmányi kiránduláson vett részt a Madarász lovastanyán. Ugyan eső utáni időben érkeztek a gyerekek a lovastanyára, de a lovaskocsin énekelt „Süss fel nap” c. dal csodákat tett, kisütött a napocska. Ami még fokozta a kellemes délelőtt hangulatát. Egy finom tea elfogyasztása és a rendszabályok ismertetése után, a gyerekek tettek egy nagy sétát a tanya területén. Megismerkedtek az állatokkal, megnézhették a pici malacokat, a kiskacsákat és a kiscsikót is.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Fenntarthatósági témahét

Természettudományi és környezetvédelmi munkaközösség

A 2020-2021-es tanévben online keretek között zajlott a Fenntarthatósági témahét április 19-23 között. Munkaközösségünk különböző lehetőségeket kihasználva több oldalról, változatosan közelítette meg a témát. Kihasználtuk tanított tantárgyainak különböző lehetőségeit. A földrajz tantárgy aktuális témái: adott földrészek gazdasága, ipara, bányászata találkoztak a témahét témáival.

Bővebben>>


Fenntarthatósági témahét – osztályfőnöki órán

Az osztályfőnöki órák környezeti nevelés célja a környezettudatos magatartás, a környezetért felelős életvitel elősegítése, a természetet, az épített és társadalmi környezetet, az embert tisztelő szokásrendszer érzelmi, értelmi, esztétikai és erkölcsi megalapozása. Sajnos a helyzetre tekintettel nem tudták az osztályok a hagyományos keretek között a különböző feladatoknak eleget tenni, ezért online formában próbáltak hangsúlyt fektetni a fenntarthatósági témahétre.

Bővebben>>


Iskolánk alsó tagozatán az idén is nagy siker volt a Fenntarthatósági Témahét

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a köznevelésben 2021. április 19-23. között hirdette meg a Fenntarthatósági Témahetet, amelynek célja a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése iskolai keretek között. A fenntarthatóságot több szempontból is meg lehet közelíteni, ezért minden évben kiválasztanak három témát, amelyet körbejárnak. Ezúttal az erdő, mint ökoszisztéma, a zöld gazdaság és a fenntartható közösségek című témakör került előtérbe. Iskolánk alsó tagozata is csatlakozott a programhoz.

Bővebben>>


A Társadalomtudományi, nyelvi és művészeti munkaközösség

 Fenntarthatósági témahéten

végzett munkája

Április 19-23-ig rendezték meg az idei Fenntarthatósági témahetet, melybe munkaközösségünk minden tagja, minden csoporttal részt vett. Természetesen ezt a munkát is, mint mindent az elmúlt hetekben, csak online kereteken belül tudtuk megszervezni. Tanulóink aktívan vettek részt a munkaközösség által felkínált programokban, lehetőségekben, átérezve a téma komolyságát. Érdeklődéssel és lelkesedéssel végezték el az egyes feladatokat, kapcsolódtak be a beszélgetésbe.

Bővebben>>


Fenntarthatósági témahét 2021.

Testnevelés munkaközösség

Munkaközösségünk – alkalmazkodva a jelenlegi oktatási formákhoz – részt vett a Fenntarthatósági témahét megvalósításában. Az alsó tagozaton a tanórákon a testnevelők szervezésében szelektív hulladékgyűjtő játékot játszottak a tanulók. Tisztázták a szelektív hulladékgyűjtés fogalmát, és a szemetet ennek megfelelően a különböző színű kukákba gyűjtötték. A gyerekeknek nagyon tetszett a feladat, aktívan vettek részt a megvalósításában.

Bővebben>>

. mai.mezobereny.hu